Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Що говорив Трамп про Україну, та як його перемога може вплинути на хід війни

Олександра Зимня 0 коментарів 43713 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Республіканець Дональд Трамп стане новим президентом США. Він уже отримав 277 голосів виборників з 270 необхідних. Трамп неодноразово опинявся в епіцентрі скандалу на тлі своїх різких заяв щодо війни в Україні. Політик нерідко дає кардинально полярні заяви — то обіцяє подарувати Путіну Україну, то обіцяє за один день завершити війну та поставити російського диктатора на місце. До вашої уваги скандальні заяви політика, а також думки про наслідки його перемоги для України.


Дональд Трамп нерідко спекулює на темі війни в Україні. Зокрема, ще у 2023 році він обіцяв закінчити її за добу та не допустити виникнення третьої світової війни. Єдиною умовою, аби це сталося, як заявив політик, є його друге переобрання на пост президента США.

“Я є єдиною особою, хто може сказати: я зупиню третю світову війну! І ми дуже близькі до того, щоб третя світова почалася”, — заявляв у червні 2023 року Дональд Трамп.

Також він обіцяв, що зробить це настільки швидко, що в США не встигнуть навіть провести церемонію інавгурації.

У червні під час дебатів 2024 року з Джо Байденом Дональд Трамп сказав, що не вірить у перемогу України. Додамо, що у вересні на дебатах проти Камали Гарріс Дональд Трамп змовчав на питання, чи хоче він, щоб Україна перемогла у війні.

Вже у жовтні 2024 року Дональд Трамп зробив заяву про “нейтралітет”. Мовляв, він ні за Україну, ні за Росію, а просто хоче, щоб “війна закінчилася швидше”.

Що говорив Трамп про Україну, та як його перемога може вплинути на хід війни

Сепаратистські заяви Трампа щодо України

У квітні 2024 року колишня радниця Трампа Фіона Хілл заявила, що під час свого першого президентства Дональд Трамп вважав, що Україна мусить увійти до складу Росії. Колишня посадовиця додала, що підкреслила, що Трамп не визнавав Україну як незалежну державу. Така інформація містилася у книзі журналіста NYT Девіда Сенгера “Нові холодні війни: піднесення Китаю, російське вторгнення і боротьба Америки за захист Заходу”. За словами Хілл, наведеними у книзі, Трамп дав чітко зрозуміти, що вважає Україну та Крим частинами Росії.

У тій же книзі йшлося, що Трамп за час своєї каденції нерідко казав, що Україна є тотально корумпованою країною в складі Росії. Загалом він нерідко нібито підтримував претензії Росії щодо територій України.

Зазначимо, що у червні 2023 року Дональд Трамп справді заявляв, що, на його думку, найкращим припиненням війни стане те, що Україна поступиться територіями Росії.

А в квітні того ж року він заявив, що якби він був президентом, то погодився би на вимогу Кремля віддати Росії землі України.

“А за Трампа Росія нічого б не захопила. Бо Путін розумів, що ніколи б цього не зробив. І це навіть без укладання угоди. Я міг би це зробити. У найгіршому випадку, я міг би домовитися про те, щоб вони (Росія — ред.) щось захопили. Ви ж знаєте, що є певні райони, які є російськомовними, відверто кажучи, але домовитись можна було б”, — казав тоді Трамп.

Хамські заяви Трампа у бік Володимира Зеленського

Під час дебатів у червні 2024 року Дональд Трамп назвав Зеленського “найкращим продавцем своєї ідеї” та додав, що Путін не вторгся б до України, якби у США був президент, якого б він поважав.

“Я бачу, що Зеленський тут. Я думаю, що Зеленський є найкращим продавцем в історії — щоразу, коли він приїжджає в країну, він їде з 60 мільярдами доларів”, — сказав тоді Дональд Трамп.

А у вересні, коли президент Володимир Зеленський прибув з візитом до США, Трамп розкритикував його, дорікнувши владі США, що вони продовжують давати мільйони доларів людині, яка “відмовляється домовлятись”. Крім того, він звинуватив Зеленського, що той нібито робить наклепи на нього.


Як Трамп закликав блокувати Україні допомогу

У лютому 2024 року, коли в США загострилась проблема щодо підписання законопроєкту Сенату про допомогу Україні, Дональд Трамп зробив різку заяву. Він розкритикував двопартійний законопроєкт американського Сенату про безпеку кордонів та допомогу Україні в розмірі 60 мільярдів доларів, заявивши, що його ухвала “заб’є цвяхи в труну Республіканській Партії”.

Також в CNN повідомляли, що Дональд Трамп нібито тиснув на республіканців, аби ті не погоджували допомогу Україні.

Додамо, що тему надання Україні допомоги Трамп використовував для спекуляцій. Зокрема, коли у США пронісся потужний ураган “Гелен”, Трамп заявив, що Байден залишив у біді “своїх” і допомагає “чужим” надто багато.

А в червні 2024 року на перевиборчому заході у Детройті Трамп під час чергової порції критики за допомогу Україні заявив, що “розв’яже це питання”.

Плани Трампа щодо припинення війни в Україні

У вересні 2023 року Дональд Трамп зрадів реакції Володимира Путіна на запропонований ним мирний план щодо України. Мовляв, російський диктатор заявив, що “чув заяви Трампа про розв’язання всіх гострих питань протягом кількох днів, зокрема і кризи в Україні”. Путін додав, що “не може не радіти цьому”.

Дональд Трамп у відповідь на це сказав, що йому до вподоби коментар президента Росії.

“Мені подобається, що він це сказав. Я б його посадив у кімнату. Я б запросив Зеленського в кімнату. Потім я зібрав би їх разом. І я б домовився”, — заявив Трамп.

Також на початку 2024 року Дональд Трамп заявив, що у разі переобрання він зробить для захисту України значно більше, ніж Байден. Він сказав, що Джо Байден нібито “віддасть Україну Путіну”.

Погрози Путіну ракетним ударом

В інтерв’ю WSJ Дональд Трамп заявляв, що погрожував російському диктатору Володимиру Путіну ударом по Москві нібито напередодні вторгнення окупантів в Україну. Тоді він уточняв, коли та за яких обставин між ними відбувся такий діалог.

“Я сказав: “Володимире, якщо ти підеш на Україну, я тебе так сильно вдарю, що ти навіть не повіриш. Я вдарю тебе прямо в центрі Москви. Я сказав: “Ми друзі. Я не хочу цього робити, але я не маю вибору. Я сказав: “Ти отримаєш сильний удар, і я знесу ці куполи прямо з твоєї голови. Бо, знаєте, він живе під куполами”, — наголосив Трамп.

Трамп вилаяв тих, хто вважає його другом Росії

Цікаво, що ближче до виборів у США Дональд Трамп зробив різку заяву. Мовляв, той, хто вважає його другом Росії, “хворий на голову”.

Він заявив, що загроза для США насправді походить не від Росії чи Китаю, а від окремих людей, які хочуть послабити країну зсередини. Він звинуватив демократів у тому, що ті нібито створили негативний образ про нього за зв’язки з Росією, аби забезпечити перемогу Гілларі Клінтон у 2016 році.

Думки українських експертів щодо перемоги Трампа

Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція “Слуга народу”) вважає, що Україні доведеться переконати Дональда Трампа, що її успіх у боротьбі з російською агресією стане його особистим успіхом як президента.

“Така зміна влади демократів на республіканців – цілком природне явище в політиці США. Прихід Трампа означає, що в нас відкриваються певні нові можливості… За великим рахунком Трамп хоче бути успішним президентом, тому треба переконати його, що успіх України в боротьбі з російською агресією стане і його особистим успіхом як президента”, – сказав Мережко в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в середу.

Що говорив Трамп про Україну, та як його перемога може вплинути на хід війни

Він наголосив, що, можливо, знайти для цього відповідні аргументи буде непросто, і знадобиться особлива політична та дипломатична майстерність.

“На мою думку, знадобиться певний час, щоб у Трампа і його зовнішньополітичної команди сформувалися власне бачення і стратегія щодо України. Нині важливо спостерігати, хто в команді Трампа стане радником із питань національної безпеки, тому що це покаже, якою буде зовнішньополітична стратегія Трампа. Демократи залишаються впливовою політичною силою. Ми, на щастя, маємо багато друзів і серед республіканців, і серед демократів”, – зазначив народний депутат.

Мережко також наголосив, що до інавгурації нового президента США є ще час, і нинішній президент Джо Байден може ухвалити важливі для України рішення.

“До речі, не забувайте, що ще кілька місяців президентом залишається Байден, і наразі від нього можна очікувати важливих рішень щодо України”, – підсумував Мережко.

На думку експерта ринку праці Сергія Марченка, “Трамп – не катастрофа, але, враховуючи його непередбачуваність, сподіватися варто, в першу чергу, на свої сили”. Приводимо оригінал його публікації у Фейсбук.

Всі плани перемоги, які починаються зі слів: “Дайте нам Томагавки!” або “Закрийте небо!”, можна сміливо викинути на смітник.
Це раніше американські партнери були для декого погані, бо давали мало зброї безкоштовно. Тепер це нарешті закінчиться і за зброю треба буде платити. Хочете Patriot – будь ласочка! 40 млрд грн, і він ваш! Хочете до нього пару десятків ракет? Ще пару мільярдів, будь ласочка.

В таких умовах розраховувати варто тільки на себе. До речі, розраховувати на себе – це не мобілізувати жінок, а придумати щось розумніше. Бо тупо закидати окупантів м’ясом не вийде – їх банально більше.

Нам треба план перемоги, в якому перемагає вся країна, а не вузенький прошарок активістів, які витягли на собі два Майдани, АТО, третій рік тягнуть велику війну.

Трамп – не вирок. Трамп – нагадування українцям, як влаштований світ. В реальному світі ніхто не буде воювати за нас тому, що ми такі хоробрі і хочемо в ЄС.

Часи “Байден, дай ППО!” закінчилися. Дуже хочеться сподіватися, що держава Україна готова до цього, і план перемоги для нас самих у нас десь є.

Ось, що пише про перемогу Трампа український інвестиційний банкір, фінансовий експерт – Сергій Фурса.

Що говорив Трамп про Україну, та як його перемога може вплинути на хід війни

Путін святкує, Орбан святкує, Маск відкриває шампанське. Сьогодні свято у дуже багатьох дуже неприємних людей.

Єдине, що радує, що очікування від президентства Трампа такі погані, особливо для України, що перевершити їх дуже важко, а значить, нас чекає приємний сюрприз.

Очікування — то завжди головне.

І можна було б хитати головою і питати себе «Як таке стало можливим». Як така людина із таким оточенням і таким списком гріхів може вдруге очолити таку країну як США. І чи не передрікає це кризу, майбутню кризу самих США.

Можна було б, але не українцям це робити.

Не українцям, що обрали собі в президенти героя телесеріалу, нічого не спитавши у нього на виборах. Не українцям, які ще нещодавно обирали двічі судимого президента. І не українцям дорікати американцям, коли тут, в столиці України, в Києві, двічі перемагав Черновецький і його молода команда, результати роботи якої досі лежать, а скоріше стоять рубцями на обличчі міста.

Українці краще інших мають розуміти, як такі речі стаються. А рефлексії можна залишити американським інтелектуалам. У них для цього будуть довгі чотири роки.

Але то ж Україна, а то США, скажете ви. Відкриття цього ранку — у світі не лишилось дорослих. Чи зможе США пережити і переварити Трампа? Будемо сподіватись, що так. Вільному світу потрібний сильний поліцейський, вільному світу потрібен лідер. Але зараз вільний світ буде проходити дуже серйозне випробування. Випробування на трансатлантичну єдність. Випробування на вірність своїм цінностям. І це дає можливість автократам підняти голову.

І так, чекаємо, як Трамп завершить війну за 24 години. Пацан сказав.

подключи новый интернет и ТВ в Бессарабии от Sohonet.ua за 120 грн
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x