На Одещині ліквідували канал ухилення від мобілізації: до схеми причетні лікарі та посадовиця МСЕК
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Одесі правоохоронці викрили схему ухилення від мобілізації, організовану групою осіб, яка включала лікарів та посадовців обласної МСЕК. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на Офіс Генерального прокурора, Управління СБ України в Одеській області, ГУ НП в Одеській області.
За інформацією правоохоронців, зловмисниками виявилися жителі Одеси віком від 27 до 67 років. Вони продавали чоловікам призовного віку, які бажали виїхати за кордон, медичні документи з фіктивними діагнозами їхнім близьким родичам, що надавало б можливість останнім отримати інвалідність, а військовозобов’язаним покинути Україну в якості супроводжуючих.
До незаконної діяльності фігуранти залучили чотирьох безробітних, які підшукували потенційних клієнтів.
«В Одесі викрито злочинну групу з семи осіб, до якої входили завідувач травматологічного відділення, лікар-невропатолог, посадовиця обласного центру МСЕК та чотири цивільні особи. Лікарі виготовляли фальшиві медичні документи, що дозволяли ухилятися від військової служби, а співробітниця МСЕК забезпечувала позитивні рішення комісії. Сума винагороди за такі «послуги» коливалася від 4 500 до 6 000 доларів США», – йдеться у повідомленні Офіса генпрокурора.
Правоохоронці затримали спільників під час проведення такої оборудки з одним із «клієнтів». Для здійснення ним перетину кордону його дружині підготували необхідний пакет медичних документів для подальшого оформлення інвалідності ІІ групи. Ця послуга коштувала чоловіку 4500 доларів.
У правопорушників вилучили медичну документацію, виготовлену на ім’я жінки, гроші, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, «чорнові» записи та інші речі, що мають значення у справі.
“На підставі зібраних доказів слідчі повідомили фігурантам про підозру, залежно від їхніх дій у схемі: – за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України, тобто у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період; – за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, а саме в сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів. Максимальне покарання, передбачене їхніми санкціями, – позбавлення волі на строк до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна”, – розповіли у поліції.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Встановлюється повне коло осіб, причетних до даного злочину. Також слідчі встановлюватимуть осіб, які могли вже скористатися послугами зловмисників.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський