В Україні створять центр англійської мови, відповідальний за іспит посадовців
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Україні створять Український державний центр англійської мови, який відповідатиме за проведення, перевірку та оцінювання результатів іспиту посадовців на визначення рівня володіння англійською мовою. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на видання «Освіта.ua».
Створення державного центру передбачено проєктом постанови, що розроблена Міністерством освіти і науки. Наразі проєкт документа винесений на громадське обговорення.
Планується, що випробування осіб, яким для влаштування на роботу необхідно надати сертифікат про володіння англійською мовою, буде проходити у формі анонімного комп’ютерного онлайн-іспиту.
До переліку таких осіб входять держслужбовці, очільники місцевої влади, прокурори, ректори, певні категорії військовослужбовців, поліцейських, податківців, науковців тощо.
Іспит складатиметься з письмової та усної частини та триватиме не більше 90 хвилин.
Оцінювання письмової частини тесту буде здійснюватися автоматично, а перевірка та оцінювання написаного претендентом тексту – екзаменатором.
Усна частина іспиту проходитиме з використанням засобів відеозв’язку, а також звуко- та відеозапису. Протягом усього часу або певного проміжку часу за ходом усної частини іспиту може спостерігати відповідальна особа.
На підставі підсумкового електронного протоколу перевірки уповноважена установа прийматиме рішення про надання або ненадання претендентові відповідного державного сертифіката.
Строк дії державного сертифіката, вперше наданого на певний рівень володіння англійською мовою, становитиме десять років, наданого повторно – безстроково.
З метою отримання сертифіката вперше, повторно або підвищення визначеного рівня володіння англійською мовою особа може складати іспит необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.
Для громадян України складання іспиту буде безоплатним, за умови складання такого іспиту не більше одного разу протягом календарного року, в інших випадках іспит здійснюватиметься платно.
Розмір плати за повторне складання іспиту становитиме три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Державний сертифікат може бути анульований за рішенням суду, прийнятим за позовом уповноваженої установи.
Підставою для анулювання державного сертифіката можуть стати допущені під час складання іспиту порушення за умови, що вони мали істотний характер і призвели до прийняття неправильного рішення.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл