«Просимо Вас до столу, якщо Ви принесли їжу»: краєзнавчий музей Аккермана запрошує подивитися на оригінальну румунську вишивку
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Білгород-Дністровському краєзнавчому музеї по вул. Музейна,16 розташована експозиція етнографії народів півдня Придністров’я, яка присвячена популяризації пам’яток матеріальної і духовної спадщини багатонаціональної Беcсарабії. Понад п’ять тисяч історико-побутових предметів зберігаються у фондах музею, серед яких надзвичайно цікаві предмети румунської вишивки в стилі «REDWORK», передає “Бессарабія INFORM”.
Як розповіли фахівці музею, «Redwork» – це вишивка червоною бавовняною ниткою по білій тканині. Виробництво червоної нитки було унікальним і трималося в секреті десятиліття. Червона нитка стала надзвичайно популярна серед простих людей, оскільки надовго зберігала колір і, крім того, коштувала дешевше, ніж шовкові нитки, які використовувались в той час. Дами були готові навіть доплатити торговцям понад ціну, щоб придбати бажані червоні нитки. Традиційно, дизайн вишивки складався з простих композицій. Здебільшого, на вишивці є елементи природи, побуту, образи тварин, слова.
“«REDWORK» використовувався для прикрашання кухонних рушників, фартухів, наволочок, серветок, скатертин, подушок для стільців та спинок диванів та інших декоративних елементів. Оскільки «Редворк» ґрунтується на вишиванні по контуру нехитрого малюнка, кожна рукодільниця могла проекспериментувати вишивання на свій власний шаблон. Завдяки цьому виникла велика різноманітність автентичних орнаментів”, – йдеться у повідомленні.
На двох серветках для прикраси кухні є написи румунською. «Просимо Вас до столу, якщо Ви принесли з собою їжу», «Коли чоловік мало грошей дає, їжа виходить несмачною», є і дуже оригінальний конверт-кишеня для туалетного приладдя, оформлений вишивкою з двох кроликів, квітучих дерев та написом румунською «PERIC». В колекції присутні різноманітні настінні вишивки, на одній з яких вишита фігура гітариста з написом румунською «Вийди, вийди, кохана».
Ткацтвом, вишивкою, шиттям займались виключно жінки.
“У румунській вишивці символи мають глибоке значення і передають конкретні повідомлення. Розуміння цих символів та передача їх з покоління в покоління є важливим процесом у збереженні традицій вишивки,”- підкреслили у музеї.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський