Підвищення рівня парникових газів через війну наближається до критичної точки: ситуація на Одещині
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу повідомила про тривожні екологічні наслідки, які спостерігаються внаслідок військових дій на території Миколаївської та Одеської областей. Війна має катастрофічний вплив не лише на людей, але й на навколишнє середовище, сприяючи значному збільшенню викидів парникових газів та руйнуванню природних ресурсів. Про це, посилаючись на інспекцію, повідомляє «Бессарабія INFORM».
Підвищення рівня парникових газів, таких як вуглекислий газ (CO2), метан (CH4) та оксиди азоту (N2O), утримує тепло в атмосфері та поступово підвищує глобальну температуру. Через військові дії ці процеси лише пришвидшуються, загострюючи кліматичні проблеми.
«Щодня ми стаємо свідками того, як зміна клімату дедалі більше впливає на наше життя: частіші екстремальні погодні явища, стихійні лиха, повені та пожежі — усе це тривожні сигнали, які важко ігнорувати. Головною причиною таких змін є підвищення рівня парникових газів», – бідкаються екологи.
Згідно з офіційними даними, на території двох областей – Одеської та Миколаївської зафіксовано такі екологічні збитки:
- 7,8 тонн – маса згорілих нафти, нафтопродуктів та газу;
- 5 гектарів – площа згорілих лісів та інших насаджень;
- 2,3 мільйона квадратних метрів – площа згорілих інших об’єктів;
- 3 мільйони тонн – маса діоксиду вуглецю (CO2), що потрапив в атмосферне повітря через пожежі.
«Підвищення рівня парникових газів через військові дії наближає нас до критичної точки, після якої зміни клімату можуть стати незворотними», ─ наголошують фахівці.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський