Дякуємо, що читаєте нас українською💪

День української мови та писемності 2024: історія та традиції свята

Катерина Матієшина 0 коментарів 11745 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


День української мови та писемності – важливе свято для українців. Він пов’язаний зі вшануванням преподобного Нестора Літописця Києво-Печерського, автора “Повісті минулих літ”. Цей день почали відзначати з 1997 року. Про історію свята та його традиції, розповіли у матеріалі LifeStyle24, повідомляє “Бессарабія INFORM”.


День української мови та писемності: що відомо про свято

Це свято офіційно впровадили у листопаді 1997 року. На державному рівні його закріпив Указ другого президента України Леоніда Кучми “Про День української писемності та мови”. Так, він підтримав ідею громадських організацій, які хотіли підкреслити важливість нашої рідної мови.

До 2023 року це свято відзначали 9 листопада, у день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, за юліанським календарем. Святий був послідовником Кирила та Мефодія, творців слов’янського письменства, тому обрали саме цю дату для відзначення.

Однак Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Через це дати більшості релігійних свят змістилися на 13 днів назад. Відтоді громадяни щорічно відзначають День української мови та писемності 27 жовтня.

Це свято набуло нового значення з початком повномасштабного вторгнення. Українці щодня відстоюють свою незалежність та національну ідентичність. У боротьбі за свободу громадяни відчувають, наскільки важливою є рідна мова та її використання.

Які традиції свята

Щороку в навчальних і культурних закладах проводяться заходи, присвячені Дню української мови та писемності. Зокрема, відбуваються лекції, семінари, конференції та громадські акції на підтримку цього свята.

Водночас у школах діти беруть участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, який відбувається щорічно з 1999 року.

До того ж кожен громадянин має змогу долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч він пройшов 25 жовтня. Його створили для того, щоб об’єднати українців з усіх куточків світу та продемонструвати любов і шану до рідної мови.

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x