Входив у ТОП-100 фотографів світу: в Ізмаїлі недовго працюватиме унікальна фотовиставка загиблого на фронті Дениса Кривого
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Днями в Ізмаїльській картинній галереї відбулася подія, яка має право на особливу увагу: була урочисто відкрита пам’ятна фотовиставка “Краса Бузького Гарду” відомого у всьому світі фотохудожника Дениса Кривого. Роздруковані на полотнах яскраві пейзажі унікального українського Нацпарку та чіткі портрети його жителів не просто зачаровують своєю фантастичною красою, а дарують відчуття гордості за те, що все зображене – це Україна. Окрім споглядання світлин, присутні на відкритті мали змогу дізнатись більше про життя Героя безпосередньо від його вдови, яка й привезла виставку до міста на Дунаї. На відкритті була присутня й кореспондентка “Бессарабії INFORM”.
Почесним гостем на заході стала насамперед дружина фотографа та засновниця фонду “СЯО” Галина Волгіна. А також заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Лузанов, професор ІДГУ Тетяна Шевчук, член НСХУ Злата Шишман, член НСХУ Володимир Дудник, військовослужбовці Навчального центру морської охорони м. Ізмаїл та інші.
Слухаючи промовців, відвідувачі дізнались, що Денис народився в м. Черняхів Житомирської області, але більшу частину життя прожив у місті Первомайськ Миколаївської області, там же і навчався в школі. До вишу вступив на батьківщині його матері. У Первомайському інституті ОНУ ім. І. Мечникова навчався на історичному факультеті, вів активне студентське життя, грав на барабанах у гурті. Із задоволенням їздив у якості лаборанта в археологічні експедиції від Національної Академії Наук.
У 2008 році Денис Кривий познайомився з майбутньою дружиною Галиною Волгіною. У цей же час захоплення фотографією переросло в професійну діяльність. Після закінчення вишу він почав працювати в дизайн-студіях. І одночасно проводив фотографічні тури та походи Українськими Карпатами і Бузьким Гардом. Його світлини були настільки професійної якості, що їх почали публікувати в “National Geographic”. Ще одним доказом його таланту стала блакитна стрічка “FIAP”, яку він отримав, беручи участь у найпрестижнішому європейському конкурсі фотохудожників. Денис Кривий неодноразово брав участь у багатьох міжнародних фестивалях, більш того – він часто ставав фіналістом у них, тож в результаті Денис потрапив в ТОР 100 кращих фотографів світу.
Захоплення фотографією відійшло на другий план лише тоді, коли в сім’ї народились дві чудові доньки – Соломія та Меліса. Батько обожнював своїх дівчаток і намагався приділяти їм весь свій час.
А потім життя Дениса, як і кожного українця, змінилося з початком війни. Спочатку він займався волонтерством, а потім, в березні, пішов служити добровольцем. В липні 2022 року приєднався до Сил Спеціальних Операцій. Рідним він казав, що насправді навіть не вірив у те, що його приймуть до такого відділу військ, адже, щоб потрапити туди, замало було мати лише дуже міцну фізичну підготовку – в першу чергу туди потрібні люди з гострим розумом, сталевим характером, вмінням працювати в команді і швидко діяти в критичних ситуаціях. Тож коли його прийняли до ССО, він цим дуже пишався.
Однак, війна забирає найкращих. Денис Кривий загинув у Бахмуті 11 травня 2023 року, намагаючись врятувати поранених побратимів…
“Коли ми втрачаємо таких майстрів, це на жаль – назавжди. Сьогодні модно казати, що штучний інтелект та розвиток технологій може замінити практично будь-кого. Але ті роботи, які ви бачите сьогодні навколо себе – вони показують, що будь-яка техніка – це лише інструмент в руках справжнього майстра. І те, скільки терпіння, те, скільки закоханості у свою батьківщину, те, скільки часу він готовий був приділяти для зафільмовування, для того, щоб зупинити ці прекрасні миттєвості – це говорить про те, що ми реально втратили… Але цифрові технології дозволяють зберегти цей спадок. І сьогодні ви реально можете доторкнутись до світлин. Які за жодних обставин не зможете повторити. Тому що для цього потрібно буде пройти шляхом цієї людини“, – відмітив на відкритті заступник міського голови Сергій Лузанов.
Виставку “Краса Бузького Гарду” представила дружина загиблого воїна Галина Волгіна. Експозиція налічує 130 робіт, на яких зображена краса природи Національного парку у Миколаївській області. Також в пам’ять про коханого чоловіка Галина Волгіна створила фонд “СЯО”, щоб допомагати його побратимам. Саме “СЯО” був позивним Дениса.
“Про Дениса можна казати багато. Насправді він був неймовірною людиною, багатограною, дуже цікавою та з неймовірно потужною енергетикою, позитивний, захоплений у все на світі та водночас – глибокий. Тому що в кожній своїй сфері, якою цікавився, Денис досягав певного результату. Він був людиною, яка робила багато і навіть більше, і все одно вважав, що цього недостатньо“, – розповіла про свого чоловіка Галина.
Також дружина Героя поділилася з присутніми інформацією про те, звідки виник такий, досить незвичний, позивний у Дениса, і як саме був створений благодійний фонд, який працює вже понад рік. До речі, за цей час було зібрано вже більше мільйона гривень і придбано дуже багато мавіків, прицілів, антен для fpv-дронів, тепловізорів та багато іншого.
“Коли вони були на чергових розкопках (від Національної Академії Наук, – ред.), то разом з ними працював професор, який свого часу вів розкопки у Китаї. І саме він прозвав Дениса “Ден Сяо Пін”. Так і залишилось це прізвисько. Але дійсно – це Сяо воно більше асоціювалось не з китайською темою, а зі світлом, енергією, які йшли від Дениса… Коли я дізналась про його загибель, було важко… Коли військові працюють і не виходять на зв’язок, то в головах у дружин малюються неймовірно жахливі уявлення. І підготовка до того, що сталось, напевно, йшла. Але завжди є віра, що так з нами не станеться. Та воно сталось… Проте я вважаю, що опускати руки не можна. Побратими Дениса продовжують воювати, і їм потрібно допомагати. Вся моя робота зараз спрямована на те, щоб допомогти їм закрити ті потреби, які не може закрити держава. Саме тому був створений благодійний фонд “СЯО” разом з виставкою, і він працює таким чином: якщо вам подобається картина, то я буду дуже рада, якщо ви її придбаєте. Бо ці гроші йдуть у Фонд, і таким чином перетворюються на допомогу саме його підрозділу“, – детально розповіла пані Галина.
Особливо щемливим моментом на заході стала демонстрація короткого відеоролика, який свого часу для проєкту в дитячий садочок для донечки змонтував сам Денис. Здавалося, що чоловік досі живий, настільки сильну енергетику випромінював він, розповідаючи про свою працю. Так, війна забирає найкращих…
Наразі Галина Волгіна подорожує із виставками робіт свого чоловіка майже по всій країні, і виставка в Ізмаїлі є найбільшою з проведених. Окрім шикарних та подекуди – просто фантастичних світлин, для огляду та продажу були виставлені альбоми, тематичні сувеніри, книги.
До речі, після туру українськими містами світлини Дениса Кривого очікують у США.
Виставка, представлена в Ізмаїльській картинній галереї пробуде лише місяць, тож варто поспішити, аби помилуватись на дійсно фантастичну природу українського Нацпарку “Краса Бузького Гарду”. Зауважимо, що окрім придбання картини та сувенірів, долучитись до доброї справи можна й зробивши донат за допомогою Q-коду, висвітленому на скриньці с пожертвуваннями. А ще – залишити свій відгук у зошиті, розташованому поряд. Приходьте та насолоджуйтесь красою української природи, які для суспільства встиг на мить зупинити загиблий Герой.
Освіта – Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Досвід роботи у журналістиці – 5 років. В команді «Бессарабії INFORM” з 2023 року.