Українки не можуть знайти собі пару через війну – висновки експертів
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Останнім часом західні ЗМІ порушують тему труднощів жінок в Україні, які через війну та мобілізацію не можуть знайти собі чоловіків для романтичних зустрічей і спільного життя в умовах війни. Про це пише видання The New York Times, розповіли в ТСН.
Експерт розповів, що дійсно впливає на демографію, і чому зменшилася кількість шлюбів.
Війна та відсутність чоловіків
Видання розповідає історії українських жінок, які скаржаться, що вже понад два роки не можуть розпочати стосунки з чоловіками через війну.
Інші кажуть, що не поспішають заводити знайомства через інтернет, бо не готові та навіть бояться зустрічатися з чоловіками, які отримали важкі поранення чи ампутацію на фронті.
Автори публікації зауважують, що для жінок проблема стоїть особливо гостро. Мовляв, війна змінила все, особливо довоєнні правила стосунків між парами. З цього журналісти роблять висновки, що в Києві поменшало чоловіків, а жінки не можуть зав’язати романтичні стосунки.
До речі, якщо одні жінки не готові зустрічатися з чоловіками, бо їх найближчим часом можуть мобілізувати, то інші не хочуть мати справу з тими, хто ухиляється від служби в армії.
Також у публікації торкаються теми розлучень, мовляв, затяжна війна часто ставить крапку у стосунках між жінками й чоловіками на відстані, і вони знаходять собі інших партнерів.
Що кажуть науковці
Фахівці кажуть, що, перш ніж робити якісь висновки, потрібно знати статеву структуру населення, а вона через війну наразі невідома.
“Зараз 6 мільйонів українців через війну перебувають за кордоном. Приблизно дві третини з них – жінки. Тобто з одного боку з України виїхало більше жінок, а з іншого боку – в армії більшість чоловіки, їхня кількість не розголошується. Тому дуже складно коментувати те, що українські жінки не можуть собі знайти чоловіків під час війни. Можливо, це просто припущення іноземних журналістів”, – розповів Олександр Гладун, заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ.
Він додає, що зараз подібні теми – це лише загальні роздуми, які неможливо ні підтвердити, ні спростувати, бо ми не маємо повної статистики.
“Ми не знаємо статево-вікової структури населення, яке зараз перебуває на території України. Зрозуміло, що війна внесла серйозні корективи в життя усіх українців, як чоловіків, так і жінок. Але я б не поспішав казати, що чоловіки не хочуть статевих стосунків під час війни, це відверта нісенітниця. Як і те, що в Києві жінка не може знайти чоловіка для романтичного проведення часу чи більш серйозних стосунків. Тому все це може існувати лише як припущення, а от соціологічних досліджень на цю тему я не бачив”, – зазначає Олександр Гладун.
Смертність більша, ніж народжуваність
Експерт додає, що в Україні дійсно є величезні проблеми з демографією.
“За даним Мін’юсту, за перше півріччя цього року народжуваність в Україні ще більше скоротилася, а кількість померлих зросла. У нас цього року на 100 народжень близько 288 померлих. А, наприклад, 2021 року на 100 народжень припадало 263 померлих. Те, що зросла смертність, – на жаль, природна ситуація під час війни. Військові гинуть на фронті, а жінки поїхали за кордон і там не народжують, тому ця диспропорція збільшується”, – пояснює науковець.
Чим менше населення, тим менше шлюбів
До речі, за даними Мін’юсту, українці 2023 року менше одружувалися та більше розлучалися, і ця тенденція триває.
“Річ у тому, що чим менша чисельність населення в країні, тим меншою буде в абсолютному вираженні кількість шлюбів. Зараз чисельність населення в Україні скорочується. Тому й кількість зареєстрованих шлюбів теж скорочується”, – зазначає Олександр Гладун.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський
И где таких “умных” “экс-пердов” нашли? Видимо там-же, где и автора статьи, и редактора этой “информационной” листовки, БИ. Видимо тем нормальных нет, корреспондентов толковых – то-же, вот и перепечетывают за “экс-Пердами”…
А що не так з темою? Я, як жінка, розумію, що зараз зі шлюбом важко. На один шлюб 4 розлучення! Це нормально? Вчора дивилась, як мати неповнолітньої дитини пішла у штурмовики, бо чоловік ухилянт і їй за нього соромно! Війна вбиває кращих і жінкам немає з кого обирати! І це критична тема, незалежно від того, як до неї ставляться “мужчинчики”.