Як зрошення на Одещині допомагає збирати рекордні врожаї баштанних та бавовни
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
На Одещині найбільші позитивні зміни покладають на меліоративні системи, які нині капітально реконструюються і плануються до вводу в експлуатацію вже цього року. Про це розповів голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, передає “Бессарабія INFORM”.
Реалізація проєктів здійснюється коштом обласного бюджету. Загалом в рамках програми «Аграрна Одещина» затверджено дванадцять пріоритетних об’єктів відновлення зрошення в Одеській області, що дасть змогу до 2026 року збільшити площі зрошувальних земель до 120 тисяч гектарів.
Окрім того, реконструкція меліоративних систем дозволить зменшити втрати води у системах водопостачання, підвищити врожайність, забезпечуючи стабільний водний баланс у ґрунтах. Це сприятиме покращенню якості сільгосппродукції та збільшенню обсягів виробництва.
За словами Олега Кіпера, аграрії Одещини вже поступово починають збір урожаю. На півдні області вже збирають ячмінь та пшеницю.
Ба більше, цього року очікується й рекордний врожай баштанних. Так, у порівнянні із 2023 роком, засіяно кавунів більше на 108,7%, а динь – на 111,1 %. Загальна площа полів під баштанні культури складає 3, 5 тис. га.
Також на Одещині розпочато експериментальне вирощування бавовни. У нашому регіоні дев’ять підприємств виявили бажання засіяти експериментальні поля з бавовником. Загальна площа – трохи більше п’яти гектарів. Нині стан посівів у господарствах різний: все залежить від того, в якій зоні його вирощують. На полях зрошення посіви кращі, ніж на богарі.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл