Процес оформлення зеленої карти: інструкція крок за кроком

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Подорожі в інші країні на власному авто завжди приносять особливе хвилювання та радість. Нові місця, цікава культура та різноманітні враження відкриваються перед нами, наче сторінки книги пригод. Але в наш час мандрівникам з України довелося виїжджати за кордон зовсім не за враженнями. Багато хто відправляється в дорогу, щоб перебувати у безпеці. Незважаючи на причину, чому доводиться відправлятися в подорож, кожному водію варто не забути придбати обов’язкову страховку на авто, яка діє за кордоном, — Зелену Карту.
Як відчути впевненість під час подорожі за кордоном на власному авто
Не секрет, що кожен водій відчуває хвилювання через можливість стати винуватцем аварії. Найбільше люди переживають через те, що не матимуть можливості компенсувати збитки після великих ДТП. Щоб відчувати себе більш впевненим, варто пам’ятати, що система страхування відповідальності водія існує не тільки в нашій країні, а й за кордоном. Йдеться про міжнародну угоду, яку називають «Зелена карта». Суть її в тому, що перебуваючи в будь-якій країні, яка підписала цей договір, водій може не переживати про відшкодування збитків потерпілим в аварії. Усі збитки будуть відшкодовані.
«Зелена карта» для авто — це аналог нашого національного поліса ОСЦПВ. Це міжнародний документ, який гарантує, що у разі ДТП ви будете забезпечені необхідною фінансовою підтримкою та захищені від матеріальних втрат.
Яка вартість «Зеленої карти» для подорожі за кордон
Ціна такого договору регулюється на законодавчому рівні і залежить від кількох факторів:
- термін дії поліса. Страховку можна оформити мінімум на 15 днів, а максимально – на рік;
- перелік країн, куди ви плануєте відправитися. Приміром, вартість автостраховки для поїздки до Молдови відрізнятиметься від тарифів для відвідування Австрії чи Німеччини;
- марки авто. Ціни змінюються залежно від об’єму двигуна.
Звісно, щоб бути впевненим у надійності поліса «Зелена карта», варто оформити договір в компанії, яка має великий досвід роботи на страховому ринку. Прикладом є СК «УНІКА», яка працює в Україні майже 30 років і є представником міжнародної страхової групи. Це дає додаткові фінансові гарантії фінансового захисту кожного клієнта.
Інструкція з оформлення Зеленої карти онлайн
Коли перший крок зроблено і компанію, де ви будете купувати страховку на авто, визначено, далі простіше. Оформлення «Зеленої карти» онлайн є зручним і швидким способом отримання цього документа. Приміром, в СК «УНІКА» придбати поліс дуже просто. Для цього на офіційному сайті потрібно заповнити елементарну форму, вказавши своє прізвище та ім’я, номер телефону і електронну адресу.
У найближчий час із вами зв’яжеться представник страхової компанії, який запропонує уточнити деталі. Потрібно буде надати усі необхідні дані про автомобіль та власника, обрати країну подорожі і період страхування. Після оплати ви станете власником автостраховки для подорожі за кордон.
Інформація про документ одразу відправляється до централізованої бази Моторного (транспортного) страхового бюро України. Там можна перевірити дійсність страхового поліса, щоб бути впевненим у його актуальності перед перетином кордону.
Спеціалісти рекомендують зробити кілька паперових копій «Зеленої карти» для того, щоб можна було залишити копію договору під час оформлення ДТП. Також необхідно регулярно перевіряти термін дії «Зеленої карти» та продовжувати її вчасно, якщо доведеться залишитися в іншій країні на деякий час. Це допоможе уникнути проблем під час подорожі.

Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія