В Арцизі на День вишиванки популяризували українське та шукали випадкових переможців
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки – “молоде” свято, яке взяло свій початок з 2006 року як флешмоб серед студентів, а вже сьогодні є дуже популярним та важливим для українців не тільки на території нашої держави, а й за її межами. В Арцизі традицію святкування дня головного символу “генетичного коду” українського народу прийшло підтримати чимало людей. На події була присутня й власна кореспондентка “Бессарабії INFORM”.
Як і будь-яка урочиста подія в місті, відкриття свята вишиванки почалося з Гімну та вшанування пам’яті загиблих українців хвилиною мовчання.
Ведучі свята зі сцени привітали всіх присутніх, нагадали, що вишиванка – це генетичний код кожного українця, який несе в собі багатовікові прояви мужності, нескореності, незалежності. Адже вона – одяг вільних людей, який ще з давніх часів носили чумаки, козаки, воїни УПА, українські мовознавці, письменники та дисиденти. Багато століть українці боролись за свою свободу і носили вишиванку як символ своєї національної ідентичності. Так триває і досі: українські воїни, захисники та волонтери щодня воюють за вільну Україну та вірять, що наступний день вишиванки пройде у мирній Україні.
Присутніх вітали солісти Арцизького будинку культури Оксана Мазур, Михайло Парзул, Лариса Павловська та Анастасія Кісіолар. Співали про вишиванку.
А дівчата з народного ансамблю “Едельвейс” тішили мешканців своєю хореографічною майстерністю.
Родзинкою став дебютний виступ групи барабанників “DRUM RAIN” на чолі з керівником Михайлом Парзулом.
На завершення концерту відбулося нагородження у конкурсі “Наймолодша вишиванка” і “Найстарша вишиванка”. Наймолодшою гостею свята стала семимісячна Максименко Єва, найстаршим гостем – сімдесятип’ятирічний Ципій Валерій Митрофанович. Переможцям подарували вишиті сорочки.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Арциз