Водойми Нацпарку “Тузлівські лимани” стали червоного кольору: причина
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Як зазначив професор, у цей період року і до середини жовтня, в теплі дні, ще буде тривати роїння цих дивовижних комах. Вдень, особливо у спеку, комарів немає, вони ховаються під листям, у сирих місцях. З’являються зазвичай увечері, особливо у безвітряну погоду, або в теплий ранок. Вітер заважає комарам збиратися в хмари, які іноді досягають величезних розмірів, і тому здається, що у вітряну погоду комарів менше. Насправді їхня кількість не залежить ні від напряму вітру, ні від його наявності взагалі.
“І не слід лякатися кількості таких комарів. Ці малюки з пухнастими вусиками зовсім не небезпечні. Вони та й кусати не можуть, на відміну від своїх побратимів – настирливих комарів. Харчується комарик лише на стадії личинки – детритом та мікроорганізмами. Дорослі особи комарів самців взагалі не харчуються, їх ротові органи недорозвинені, тому говорити про укуси цих комарів, не доводиться“, – підкреслив Русєв.
Але якщо комарі-дзвінці не надто відомі, то їх личинка вже знаменита. Це знаменитий мотиль. Нечасто у світі природи трапляється, щоб личинка стала відомішою за крилатого батька. І саме через цю личинку більшість водойм у Нацпарку набула червоного кольору.
“Червоні червоподібні личинки комара-дзвінця називають мотилем, які живуть у придонному мулі. Ці надзвичайні організми є величезною кормовою базою для риб (личинки комарів). Велика кількість комарів породжує помітну кількість “гурманів”, які віддають перевагу їм на обід. Насамперед – це павуки, яких на піщаному пересипі нацпарку величезна кількість, як і в інших місцях прибережної зони лиманів, буває досить багато, але вони абсолютно нешкідливі і локалізуються на рослинності, в затишних місцях, де наполегливо розвішують своє павутиння. Багатьом видам птахів комарі теж приносять задоволення як корм“, – пояснив еколог.
Цікавий факт: рій комарів у повітрі лише плавно коливається, а окремі особини, що знаходяться в ньому, то різко злітають, то падають вниз і при цьому видають різкий дзвін, відсутній при звичайному польоті. Такий дзвін виходить лише тоді, коли крила комара роблять понад 600 змахів на секунду.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл