В Кілії до Міжнародного дня ромів показали неймовірний колорит цієї національності (фотозвіт)
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сьогодні, 8 квітня, у світі відзначають Міжнародний день ромів. В Кілії до нього підготувалися досить цікавим заходом – запросили продемонструвати свої таланти представників цієї вільної національності та влаштували фотовиставку, що демонструє їхню історію в місті від минулого – до сучасності. На події побувала кореспондентка “Бессарабії INFORM”.
Варто зазначити, що у цей день 1971 року вперше за багато століть на Всесвітньому конгресі ромів у Лондоні представники ромської національності оголосили себе самобутнім народом без єдиної території, а також визначили свої національні символи – Прапор і Гімн.
Ведучі заходу розповіли, як роми з’явилися безпосередньо в Кілії.
“Перша письмова згадка про ромів в Україні датована 1501 роком. До Кілії ромські табори часто навідувалися наприкінці 19 – початку 20 століття для участі у весінніх та осінніх ярмарках. З 1953 року в Кілії стало осіли роми табору, який привів у місто Федір Іванович Чеботар, успадкувавший від батька посаду барона. Через кілька років в місті влаштувалися чисельні родини Чеботарів та Кондурів. Відданність традиціям утримує спільноту від розпаду й донині”, – зазначили на святі.
Розпочали програму представники Кілійського Центру мистецтв та дозвілля та Кілійської школи мистецтв, які привітали присутніх ромів з їхнім Днем своєю творчістю.
Звісно, порадували своїми запальними номерами й самі винуватці заходу. Першим виступив юний піаніст Данієль Кондур, який є учнем Кілійської школи мистецтв. Під його мелодію відомий ромський танець виконала помічниця – Ольга Кожухарь.
Після цього номеру на імпровізовану сцену з запальною піснею увірвалися хранителі ромських традицій – місцеві роми. Атмосферу, яка панувала в залі, важко передати, адже виступаючим дійсно вдалося запалити усіх присутніх.
У завершення заходу усі представники ромської національності в залі разом заспівали свій Гімн.
Далі концертна програма перейшла у виставку, яка працюватиме щодня до 12 квітня з 12.00 до 16.00.
В залі представили десятки фотографій, які зберігають історію національності. Тут можна побачити й баронів, й гарних ромських жінок, й їхні традиції, й захисника України з ромським символом на піксельній формі. До речі, було наголошено, що чимало ромів наразі захищають цілісність і незалежність України – країни, яка свого часу дала прихисток цим колоритним і вільним людям.
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія