Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Українцям, які працювали за кордоном, будуть зараховувати страховий стаж при призначенні пенсії ─ деталі

Катерина Матієшина 0 коментарів 25596 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Українцям, які працювали за кордоном, при призначенні пенсії зараховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах. Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила сьогодні, 25 квітня. Про це, із посиланням на Урядовий портал, повідомляє «Бессарабія INFORM».


Даний законопроєкт розв’язує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли у громадян України через початок повномасштабної російської агресії.  Його було розроблено Мінсоцполітики і сьогодні ухвалено Парламентом в другому читанні і в цілому.

З початку повномасштабного вторгнення рф Україна розірвала всі дипломатичні відносини з країною-агресором. Контакти та документообіг між державними установами були  припинені.

Внаслідок цього українці, які переїхали до України з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, не могли виконати вимогу діючого до сьогодні  закону – підтвердити, що вони не отримують пенсію від пенсійних органів рф, і відповідно, отримати призначення пенсії в Україні.

Крім того, оскільки рф і Україна вийшли з Угоди між державами-учасницями СНД про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення, українці, які частину свого професійного життя працювали в рф, білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої роботи в свій страховий стаж в Україні.

Як наслідок, це призводило до зменшення розмірів пенсії (або взагалі позбавляло права на призначення пенсії).

У Мінсоцполітики повідомили, що ухвалений законопроєкт вирішує ці і низку інших суттєвих проблем у сфері пенсійного забезпечення.

По-перше, спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду рф.

«Відтепер людині, яка переїхала з Криму, достатньо подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримувати в Україні. Для розрахунку пенсії можна надати трудову книжку або пенсійну справу (якщо вона є на руках). Жодних підтверджень від Пенсійного фонду країни-агресора не потрібно», ─ зазначили у Міністерстві.

По-друге, для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення. 

«Тобто людина, після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме можливість зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього необхідно буде надати Пенсійному Фонду документ, що підтверджує роботу за межами України», ─ уточнили в Мінсоцполітики.

Також наголошується на тому, що для визначення розміру пенсії будуть враховуватись лише внески/ЄСВ, сплачені в Україні (т.зв. “пропорційний” принцип нарахування пенсії).

«Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків (чим більше розмір внесків, – тим більша пенсія) та стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу як в Україні, так і за кордоном», ─ надали роз’яснення українцям.

По-третє, до  страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не зараховуватиметься  робота на країну-агресора після 2014 року.

«Закон передбачає НЕ зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях,  судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади», ─ підкреслили у Міністерстві.

 

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x