Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

1 коментар 39663 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Ізмаїльський військово-морський ліцей не зможе провести вступну кампанію до кінця військового стану. Саме через це виникла думка, що навчальний заклад хочуть ліквідувати. Ситуацію журналісту “Бессарабії INFORM” прокоментував директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації Олександр Лончак, перерахувавши певні причини рішення.


«По-перше, необхідно внести зміни до Статуту навчального закладу, аби привести його у відповідність до норм чинного законодавства, оскільки ліцей наразі має статус школи-інтернату.

 По-друге, шукаємо наразі приміщення задля того, аби ліцей був розміщений у власній будівлі, а не в орендованій», – пояснив Олександр Анатолійович.

Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

За словами директора обласного департаменту, наразі розглядаються декілька варіантів приміщення для Ізмаїльського військово-морського ліцею. Профільний департамент має намір співпрацювати з Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, а точніше з Міністерством освіти та науки України, аби дізнатися, чи буде згода на передачу певних будівель ІДГУ в комунальну власність Одеської обласної ради.

Крім того, розглядаються вільні  приміщення Суворовського відділення Дунайського центру професійної освіти, які не використовуються в освітньому процесі.

«Ці вільні будівлі в селищі Суворове необхідно привести у відповідність, зокрема, здійснити капітальний ремонт гуртожитку, їдальні, санвузлів тощо. Але це потребує часу та значних фінансових ресурсів», – наголосив Олександр Лончак.

Третьою причиною такого рішення є організація безпечних умов для цілодобового перебування для здобувачів освіти.

«Тому доцільно зберегти ліцей в такому статусі, який є наразі. А ми, в свою чергу, здійснюватимемо всі заходи, щоб після війни Ізмаїльський військово-морський ліцей відкрився, відновив освітній процес та розширив свою діяльність», – підкреслив директор департаменту.

Олександр Анатолійович акцентував увагу на тому, що обласний департамент освіти та науки орієнтується не тільки на дітей Ізмаїла в контексті їхньої безпеки, а й на Одещину та інші області України. А формат закладу (Ізмаїльського військово-морського ліцею. – Ред.) повинен передбачати набір не одного класу, а хоча б п’яти повноцінних класів.

«На сьогоднішній день питання ліквідації ліцею не стоїть. Обласні депутати теж підтримують нашу позицію стосовно розвитку цього військового освітянського напрямку, але вже після закінчення війни», – підсумував Олександр Лончак.

Для об’єктивності розкриття проблемної ситуації з подальшим функціонуванням Ізмаїльського військово-морського ліцею журналіст “Бессарабії INFORM” поспілкувалася з виконуючою обов’язків директора навчального закладу Наталією Стогнієнко.

Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

Наталія Володимирівна нам розповіла, що в кінці липня поточного року керівники Ізмаїльського військово-морського ліцею та Ізмаїльського державного гуманітарного університету звернулися до очільника Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера і голови Одеської обласної ради Григорія Діденка з проханням не допустити закриття ліцею. Цей навчальний заклад не має комерційної структури, а готує із «непростих» дітей (сиріт, з родин зі складними життєвими обставинами, тощо) статних юнаків та дівчат із прекрасною фізичною підготовкою, тим самим унеможливлюючи їхнє вірогідне непривабливе майбутнє — вештання по вулицях у пошуках незаконної наживи чи наркотиків. А обласний департамент освіти та науки, в свою чергу, не дозволив провести вступну кампанію на 2023-2024 навчальний рік, бо вважає це «недоцільним», зокрема, через «відсутність будівлі». Також профільний департамент намагався передати ліцей в підпорядкування Міністерству оборони України, однак «отримав відмову».

Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

Керівниця ліцею звернулася одночасно до Ізмаїльської міської ради та Ізмаїльської районної військової адміністрації щодо виділення приміщення для здійснення освітнього процесу. Зокрема, мер Ізмаїла Андрій Абрамченко відповів у листі, що «на території міста є ряд будівель освітніх закладів, які належать до державної власності, перебувають на балансі Ізмаїльського державного гуманітарного університету (проспект Миру, 9, проспект Незалежності, 75), та не використовуються за призначенням, тому можуть бути передані для розташування Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою за погодженням Міністерства освіти та науки України». Голова Ізмаїльської РВА  Родіон Абашев запевнив Наталію Стогнієнко, що буде всіляко допомагати ліцеєві, аби зберегти навчальний заклад.

Чи збережуть все ж таки військово-морський ліцей в Ізмаїлі: коментар директора обласного департаменту освіти та науки

Наталія Володимирівна також звернулася до Міністерства внутрішніх справ (МВС) України з проханням взяти ліцей у своє підпорядкування, адже МВС відкриває чотири навчальних заклади ліцейного типу з посиленою військово-фізичною підготовкою, або допомогти повернутися в колишній навчальний корпус. Наразі керівниця навчального закладу не отримала відповіді з міністерства.

Не влаштовує Наталію Володимирівну і розміщення ліцеїстів на базі Суворовського відділення Дунайського центру професійної освіти. Саме ці будівлі пропонує обласний департамент освіти та науки. Перш за все, це географічна віддаленість селища Суворове від Ізмаїла.

«Цей варіант не є добрим для ліцею. Тут не створені нормальні умови для наших вихованців: немає де помитися, відсутня їдальня (точніше, вона в аварійному стані). В гуртожитку, де живуть хлопці, немає ні туалету, ні душової кабінки. Зручності всі знаходяться за межами будівлі. Душові кабіни побудовані на території їдальні. Але через її аварійний стан в ці душові кабіни не пускають, тому хлопці змушені митися в тазику.

Більш того, аби хлопцям помитися в умивальнику, зрання треба набрати води з криниці», – бідкається Наталія Стогнієнко.

Сподіваємося, що унікальний для Ізмаїльщини заклад освіти, військово-морський ліцей, якнайшвидше відкриє двері для своїх абітурієнтів.

На головному фото – колишній навчальний корпус Ізмаїльського військово-морського ліцею

guest

1 Коментар
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Лєшан Інна
Лєшан Інна
27 дней назад

Чудовий ліцей.Дуже високе навчання кваліфіковані вчітеля буде мій син закінчив його.На вищому рівні дали знання і підготовчу базу для вступу в військову академію.Дякую всі викладачам і низький уклін Стогнієнко Н.В.

1
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x