Обвинувачений у викраденні держмайна Григорій Мельниченко під час війни став щасливим власником землі за мільйон та збудував величезний будинок

0 коментарів 40473 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Обвинувачений у незаконному привласненні державного майна Григорій Мельниченко, ще будучи у статусі голови Білгород-Дністровської районної ради, придбав під час повномасштабного вторгнення рф у 2022 році дві земельні ділянки вартістю майже мільйон гривень. Про це повідомляють «Схеми» (Радіо Свобода) із посиланням на Державний реєстр декларацій, публічний доступ до якого НАЗК відновило 10 грудня.


Згодом цю землю Мельниченко подарував батькові, після чого на одній з ділянок, відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, з’явився 400-метровий будинок. Переоформлення прав на батька в майбутньому дозволило зняти арешт із цих ділянок у справі проти Григорія Мельниченка.

29 липня 2022 року у власності Григорія Мельниченка з’явилися дві земельні ділянки загальною площею 1710 квадратних метрів на загальну суму 980450 гривень. Це відповідно до виправленої декларації Мельниченка за 2022 рік, яку він, як голова Білгород-Дністровської райради, подав у травні цього року – тобто ще до затримання.

Вказані ділянки розташовані на березі річки Дністер у селі Маяки Одеської області, неподалік родинної бази відпочинку «Дім Рибалки», з якої сам Мельниченко регулярно публікує фотографії у соцмережах.

Обвинувачений у викраденні держмайна Григорій Мельниченко під час війни став щасливим власником землі за мільйон та збудував величезний будинок

Відповідно до даних земельного кадастру, ці землі – рекреаційного призначення. Там же зазначена оцінювальна вартість ділянок: у лютому 2023 року сукупно їх оцінили у майже 380 тисяч гривень – що у 2,5 раза дешевше вартості, яку вказав Мельниченко у декларації на момент набуття власності. За тиждень після складеної оцінки, 21 лютого 2023-го, Григорій Мельниченко подарував обидві ділянки своєму батьку Віктору. Своєю чергою батько експосадовця за півтора місяця, 11 квітня, оформив право власності на 442-метровий будинок із причалом на одній із цих ділянок. При цьому Мельниченко не вказував у своїй декларації об’єктів незавершеного будівництва.

Обвинувачений у викраденні держмайна Григорій Мельниченко під час війни став щасливим власником землі за мільйон та збудував величезний будинок

Після затримання Мельниченка в серпні цього року на його майно був накладений арешт, у тому числі на дві згадані земельні ділянки у селі Маяки. Та, як з’ясували «Схеми», вже у вересні арешт із них зняли через те, що їхній власник уже не Григорій Мельниченко, а його батько. Наразі іншу численну нерухомість експосадовця також намагаються вивести з-під арешту, пояснюючи, що він раніше нібито уклав попередні договори купівлі-продажу майна і, відповідно, має фінально його продати. Зокрема, 13 листопада Київський районний суд Одеси скасував арешт на один із будинків площею 63 квадратних метри.

«Схеми» звернулися по коментар до колишнього посадовця. Він відмовився говорити про придбання земельних ділянок після початку повномасштабного вторгнення. На запитання, чому вирішив передарувати їх батькові, відповів так: «Захотів – подарував». На уточнення, коли саме його батько почав зводити будинок на земельних ділянках, не відповів та поклав слухавку.

Григорій Мельниченко був обраний депутатом Білгород-Дністровської районної ради Одеської області у 2020 році від партії мера Одеси Геннадія Труханова «Довіряй ділам», у грудні 2020 став головою райради. Він є зятем Сергія Гриневецького – нардепа кількох скликань, голови Одеської обласної державної адміністрації до 2022 року.

У статусі голови райради Мельниченко закликав не виконувати закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У 2022 році публікував фотографії результатів російських обстрілів залізничного мосту в Затоці, попри пряму заборону таких дій, а в липні побився із мером Білгород-Дністровського Віталієм Гражданом.

У серпні 2022 року Григорія Мельниченка затримала СБУ.  Причини затримання, зокрема, викрадення катера «TUNA» екологічної інспекції загальною вартістю у 2 690 207 гривень. Також попередньо повідомляють, що у справі фігурує незаконно побудований «Дім рибака», який належить Григорію Мельниченку.

Як стало відмомо, ексголова, використовуючи вигадані приводи про ворожі обстріли та захист державного майна, заволодів цим катером інспекції. Це відбувалося через введення в оману осіб, чиє майно знаходилося в яхт-клубі “Совіньйон” в Одесі, та подання неправдивих відомостей у документах.

Після заволодіння катером обвинувачений перевіз його до призначеного “безпечного” місця на територію заводу у м. Біляївка та користувався ним за власним розсудом.

Сам Мельниченко звинувачень по суті не коментував, але на своїй сторінці в соцмережі публікував дописи про те, що «правда на його боці», а також 7 вересня написав: «Прорвусь! Бувало і гірше!»

Мельниченка відправили під варту з альтернативою внесення застави у 5 мільйонів гривень, пізніше його бачили в одеській кальянній. Згодом суд зменшив йому заставу до 800 тисяч гривень.

Журналісти з’ясували, що суд відмовив прокурорам у продовженні щодо Мельниченка обов’язків підозрюваного, таких як: не відлучатися з Одеської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання чи роботи; утримуватись від спілкування зі свідками; здати на зберігання свої закордонні паспорти. А прокуратура, відповідно до офіційних повідомлень, змінила статтю обвинувачення – тепер його судитимуть за ч. 3 ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом, карається позбавленням волі на строк 7–12 років із конфіскацією майна або без такої, – ред.).

Як повідомили «Схемам» у прокуратурі Одещини, підготовче засідання у справі щодо обвинувачення Мельниченка призначене на 25 грудня цього року.

 

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x