Цікава Арцизька громада: прогулянка Кам’янським, або ласкаво просимо до Ташлику
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Власна кореспондентка “Бессарабії INFORM” відвідала село Кам’янське Арцизької громади та поспілкувалася зі старостою – Бушуляном Анатолієм Павловичем. Чим може похвалитися населений пункт, та як він живе в режимі воєнного стану, читайте та дивіться у нашому матеріалі.
Як відомо з відкритих джерел, село Кам’янське (до 1944 року – Ташлик) заснували у 1813 році втікачі з Придністров’я і Таврії, які рятувалися від поміщицького гніту. Площа населеного пункту – 564 га.
Як розповів “БІ” Анатолій Бушулян, станом на сьогодні в селі проживають за пропискою близько 2,4 тисячі осіб, а фактично трохи менше – близько 2,1 тисячі жителів. В школі навчаються 200 учнів, а садочок відвідують 52 дитини.
“Наразі в селі проживають 43 багатодітні сім’ї. З початком повномасштабного вторгнення з місцевих на фронт пішов 21 чоловік. Ми всім селом намагаємось підтримувати нашу армію, беремо участь в благодійних ярмарках, збираємо кошти на потреби ЗСУ”, – повідомляє голова села.
Староста з гордістю розповів про пам’ятник першій Світовій війні:
“Цей пам’ятник має для нас особливу цінність, адже на ньому викарбувані імена всіх наших односельчан, які воювали ще в першу світову війну”. В 2021 році за кошти мешканців пам’ятник реконструював наш майстер – Шафіков Борис Галійович (нині, на жаль, покійний)”.
“В селі є дві Св. Архангело-Михайлівські церкви. Ми називаємо їх “стара” та “нова”, – розповідає Анатолій Павлович.
“Кожну неділю в селі базар. В Кам’янському як був найбільший базар у всьому Арцизькому районі, так і залишився найбільшим в громаді. До нас приїжджають з усіх найближчих сіл торгувати та з Арцизу”, – каже староста.
Також увагу привертають сортувальні урни, розташовані майже по всьому селу.
“Ідея створення цих урн належить школі. Вони і гроші на них самі збирали”, – уточнює Анатолій Павлович.
Що ж стосується самої школи, то виглядає вона дуже сучасною, великою та доглянутою.
Не оминули ми й дитячий садочок.
Особливу увагу привернула будівля, яка належить ПП “Агрофірма Ташлик”, названа на честь села, – саме вона дає роботу багатьом жителям Виноградівки.
Гуляючи селом, можна побачити цікаві мурали на стінах будівель, як, наприклад, ось цей, з закоханою парочкою, яку створила на стінах місцевого дома культури жителька села Проскуріна Олена Юріївна.
Гуляючи вуличками цього прекрасного села та спілкуючись з його жителями, розумієш всю чарівність бессарабської провінції. Пропонуємо вам поринути у цю атмосферу.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Арциз
Вітаю! Дякую за статтю про моє рідне село. Але в статті зазначено некоректну дату його заснування. 1811 – рік, який ми вважаємо роком заснування Кам’янського. Також, доречно було б зазначити, що ідея реконструювання пам’ятника не належала Борису Галієвичу, він був лише майстром. Збір на реконструкцію був проведений за ініціативою Оксани Чумак. Так само, як і ідея з урнами( які, за вашими словами, є “по всьому селу”, а це не є правдою ) не належить особисто “школі”, а лише ініціативній групі учнів, що була сформована в 2019 році.