Вчителі з Арцизу стали експертами Державної служби якості освіти. Про деталі “БІ” запитала у директора Школи №1, який потрапив до списку
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Державна служба якості освіти України завершила підготовку та відбір кандидатів в експерти для проведення сертифікації педагогічних працівників. У списку – троє вчителів з Арцизу, які успішно пройшли підготовку, тестування та відбір в експерти та будуть оцінювати своїх колег. Детальніше про усі етапи “Бессарабії INFORM” розповів директор та викладач Арцизької школи №1 Віталій Афанасьєв, який також потрапив до списку педагогічної еліти України.
Разом з Віталієм Андрійовичем відбір пройшли дві викладачки з громади: Наталія Димитрова – вчителька української мови та літератури Главанського ліцею, а також Оксана Зінчук – вчителька математики Арцизького ліцею №5.
Віталій Андрійович Афанасьєв, як він сам себе називає «людина з одним записом у трудовій», люб’язно погодився відповісти нам на запитання щодо відбору. Зазначимо, життя звело його з Арцизькою 1-ю школою ще у далекому 1978 році, коли він прийшов вчитися у третій клас. Відтоді вже 36 років чоловік працює в рідній школі вчителем, а останні 8 років – ще й очолює її.
– Віталію Андрійовичу, розкажіть, будь ласка, про який відбір йдеться, та для чого це потрібно?
– Вчителі проходять сертифікацію, яка складається з трьох етапів. На першому – тестування (щось на кшталт ЗНО, НМТ, тільки для вчителів), де перевіряються професійна компетентність, психологічна підготовка і т.д. На другому етапі педагоги займаються самооцінюванням на спеціальній платформі. А от вже на третьому етапі потрібні експерти, які відвідують заняття (в цьому році в режимі онлайн) вчителів з інших областей України.
– Чи кожен вчитель може стати експертом?
– Ні, оскільки існує цілий ряд умов, які мають дотримуватись, до прикладу: необхідна кваліфікація, стаж роботи не менше 5 років тощо.
– Чи важко було вам проходити навчання в форматі онлайн?
– Ні. Адже, попри віддалений формат, було живе спілкування, і можна було перепитати, якщо щось стало незрозуміло. Мені як дорослій людині було достатньо комфортно, оскільки не було потреби кудись їхати, що значно заощадило мій час. Не без того, що спочатку були деякі незручності, адже коли 500 людей підключені до конференції, і в кожного якісь свої запитання, складнощі тощо, але потім робота пішла більш злагоджено, і дискомфорту не було зовсім.
– Що дає школі та вам особисто набутий вами статус експерта з оцінювання?
– Особисто для мене, в першу чергу, – саморозвиток. Але специфіка нашої роботи така, що я не знаю жодного вчителя, який би не вдосконалював свої навички та знання. Просто кожен це робить по-своєму та доступним для себе чином. Для школи, мабуть, також є плюс, адже, знаючи процедуру зсередини, я зможу допомогти колегам в оцінюванні. Але допомогти як: маю на увазі морально (адже все незнайоме завжди лякає та викликає запитання), з розумінням самої процедури проведення оцінювання та підказати, на що саме слід звернути особливу увагу.
Підсумовуючи цю бесіду, можна з упевненістю сказати, що Арцизькій громаді є чим пишатися, оскільки, незважаючи на важку ситуацію у країні та світі, поруч з нами знаходяться люди, які готові вдосконалюватись постійно, щоб надати нашим дітям гідний рівень освіти.
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія