Україна переходить на зимовий час: коли та як крутити стрілки годинників
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Традиційно щоосені Україна переходить на зимовий час. Кожен такий перехід – з літнього на зимовий час, а потім назад – сприймається болісно. Стрілки переводять традиційно в неділю, щоб у людей, які працюють, була можливість хоч трохи адаптуватися до нового часу. Перехід на зимовий час проводять щорічно в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Як всі пам’ятають, перехід на зимовий час – це переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто, якщо на годиннику 4:00, то стрілки потрібно поставити на 3:00. Таким чином, вранці 29 жовтня українці спатимуть на 1 годину довше.
Комп’ютери, планшети, смартфони та розумні годинники переходять на новий час автоматично, їх переводити не потрібно. Але старі мобільні телефони та механічні годинники потрібно буде налаштувати самим.
Трохи історії: уперше переведення стрілок годинника на 1 годину вперед влітку і на 1 годину назад взимку провели у Великій Британії у 1908 році, і зроблено це було з метою економії енергоресурсів. Сама ж ідея такої економії належить Бенджаміну Франкліну – американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США. У Сполучених Штатах перехід на літній і зимовий час застосовується з 1918 року. Сезонне переведення годинників також практикують у Канаді, країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Великій Британії.
В Україні до переведення стрілок годинника ставляться по-різному. Прихильники впевнені, що такий перехід економить електроенергію та енергоносії. Противники вважають, що це призводить до порушення біоритмів людини й погіршення здоров’я.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл