Центр “Аз Буки Веди” в Ізмаїлі вперше з початку пандемії розпочав роботу офлайн
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Учні Ізмаїльського болгарського культурно-просвітнього центру “Аз Буки Веди” при Всеукраїнській громадській організації “Конгрес на българите Украйна” останні два роки мусили навчатись у режимі онлайн: спочатку через пандемію коронавірусу, а потім – через повномасштабне вторгнення росіян на територію незалежної України. Однак на минулих вихідних учні разом з батьками нарешті отримали можливість зустрітись з вчителями віч-на-віч у шкільних стінах ОШ № 16 і поспілкуватись особисто, а не через екран монітора. З цього приводу вчора, 24 вересня, тут відбулось маленьке свято. Про це розповідає “Бессарабія INFORM”.
Центр “Аз Буки Веди”, а у народі – “болгарська школа” – розпочав свою роботу в місті Ізмаїл 15 років тому. Паралельно з ним аналогічні були відкриті у Чорноморську та в Одесі, трохи пізніше, 12 років тому – у Болграді. Найголовніша мета, з якою він створювався, – допомогти зберегти болгарській діаспорі, яка проживає у цьому регіоні, мову своїх предків, національні традиції та болгарську культуру загалом.
Перші кроки у реалізації цієї ідеї школа зробила разом із Конгресом болгар України більш ніж 15 років тому. Плодами цієї співпраці стало відкриття в Ізмаїлі на базі Школи № 16 культурно-просвітницького Центру «Аз Буки Веди», керівником якого і по сьогоднішній день є Алла Василівна Орлова. Вихованці вивчають мову, історію Болгарії, народну хореографію, звичаї та традиції болгарського народу. Відвідувачі на постійній основі беруть участь у багатьох міжнародних конкурсах та займають призові місця, також для них неодноразово організовувались екскурсії-виїзди за кордон, які допомагали покращити мовну практику та дізнатись про сусідню державу набагато більше.
Окремо підкреслимо, що всі вчителі, котрі викладають у Центрі, є спеціалістами у своїй області і працюють за Національною програмою Міністерства освіти Болгарії, а учні в кінці навчального року отримують спеціальні документи. Більш того, між Україною та Болгарією вже давно існує практика обміну студентами та школярами “Аз Буки Веди”, а документи, котрі засвідчують навчання дитини у Центрі, дають в майбутньому чималі можливості українським випускникам для вступу у ВИШі Болгарії.
Однак, повернемось до свята Першого дзвоника в Центрі. Зазвичай воно відбувається дуже урочисто: з виступами самих учнів, народними танцями та піснями. Проте, зважаючи на сьогоднішню ситуацію в країні, святкування в цьому році не влаштовували. Втім, без урочистостей все ж не обійшлось – деякі учні Центру отримали нагороди та подарунки, зокрема за участь у конкурсі “България в моите мечти”.
Після чого всіх присутніх запросили долучитись до однієї з давніх святкових традицій у школі.
“В болгарського народу є така традиція: завжди, коли дитина робить перші кроки, мама або бабуся швиденько бере хліб та мед та пригощає всіх навколо. Щоб у дитини було успішне життя, та щоб вона завжди сміливо могла йти по життю, щоб саме життя було в неї солодким. Тому я запрошую всіх скуштувати наші мед та хліб – щоб навчання для наших дітей було в радість та солодким“, – розповіла Алла Орлова.
Після частування, яке всім дуже сподобалось, на батьків учнів чекали класна година, де їх познайомили з новими педагогами Центру, які поповнили ряди вчителів, а також жвава розмова стосовно деталей навчання у Центрі. А у дітей в цей день відбулись перші уроки, яким вони були дуже раді, адже навчання у стінах школи – це нові знайомства, знання, ігри, спілкування та радість від зустрічі з друзями та вчителями.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл