Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Що таке туалетні стільці і якими вони бувають?

Андрій Світличний 0 коментарів 28701 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Туалетний стілець – це спеціальне санітарне обладнання, призначене для полегшення повсякденного життя людини з ослабленим здоров’ям, після травм та операцій тощо. Виріб має форму стільця, виготовленого із металевого каркаса, та покритого м’якими, приємними на дотик матеріалами. Незалежно від моделі та виробника, характерними особливостями даного обладнання є знімний стульчак та гумові накладки (наконечники) на ніжках, що забезпечують добре зчеплення навіть з лінолеумом чи плиткою, не допускаючи випадкового ковзання. Дані стільці призначені як для побутового використання, так і для догляду за хворими в медзакладах.


Кому підійде туалетний стільчик?

Стілець-туалет призначений для людей похилого віку, яким важко пересуватись та користуватись звичайними унітазами без сторонньої допомоги. Окрім того, стільці-унітази стають необхідним елементом побуту частково знерухомлених пацієнтів, які не можуть пересуватись повноцінно внаслідок травм, операцій, хронічних захворювань опорно-рухового апарату.

Стільчики мають просту конструкцію та доступну вартість, і при цьому подібне обладнання полегшує як життя самого пацієнта, так і медперсоналу чи рідних, які доглядають за хворим. Відтак, це універсальне та ефективне рішення для всіх перелічених ситуацій.

Особливості виробу

Пристосування є переносним, його необов’язково ставити в ванній чи туалеті. Відтак тут немає зливу та з’єднання з каналізацію. Замість цього конструкція оснащена знімною ємністю, яку бажано очищати після кожного використання, або якомога частіше. Крісло має стійку стабільну основу та зручні поручні. Деякі моделі оснащені коліщатками для зручного пересування по дому.

Більшість виробників пропонує моделі розраховані на вагу користувача до 90 або до 150 кг (посилені конструкції). Однак існують стільці з конструкцією, розрахованою на навантаження до 200 кг.  Обов’язково уточнюйте характеристику рекомендованого навантаження перед покупкою, якщо пацієнт важить більше 90 кг.

Додаткові характеристики, які впливають на рівень комфорту пацієнта:

  • Регулювання висоти дозволяє налаштувати конструкцію під зріст хворого.
  • Наявність відкидної кришки спрощує використання.
  • Відкидні або нерухомі підлокітники допомагають людині втриматись під час сідання чи підйому.
  • Водовідштовхувальні матеріали полегшують догляд за виробом і дозволяють використовувати його для прийому душу чи ванни.

Правила використання

Насамперед відрегулюйте стільчик за висотою, переконайтесь, що він стійко і надійно стоїть на підлозі. Наберіть трошки води в ємність (це запобігає закріпленню неприємного запаху), підніміть відкидну кришку, якщо у вас крісло з коліщатками – заблокуйте гальма. Обережно пересадіть пацієнта, і допоможіть йому після процедури підвестись. Звільніть ємність і обробіть її будь-яким миючим засобом.

Типи

Існує дві групи стільців-туалетів: стаціонарні та складані. Стаціонарні добре підходять для спеціалізованих медзакладів, у побуті користуватися ними не завжди зручно через їх монолітну конструкцію. Складані моделі зручні як в домашньому використанні, так і для транспортування.

Замість крісла також можна використовувати опорні рами та накладки на унітази. Рами фіксуються над унітазом, щоб надати додаткову опору при його використанні. У свою чергу накладки дозволяють дещо припідняти рівень, на якому знаходиться сидіння. Це чудове рішення для частково іммобілізованих хворих та просто для літніх людей.

Переваги туалетних стільчиків

Стільчики зручні у використанні тому що вони:

  • мобільні,
  • легко транспортуються,
  • міцні й витривалі,
  • мають невелику вагу та додаткові опції.

Туалетні стільці, які доступні за посиланням https://ortoservis.com.ua/ua/tovary-dlya-reabilitacii/sanitarno-gigienicheskoe-oborudovanie/dlya-tualeta/ полегшують побут як пацієнтів, так і тих, хто доглядає за ними, оскільки повертають людям з травмами, вадами здоров’я чи просто ослабленим організмом можливість самостійно виконувати звичні гігієнічні процедури.

Правила вибору стільця-туалета

Найважливіший критерій вибору – вага, на яку розрахований виріб. Обов’язково обирайте посилені моделі в разі їх застосування пацієнтами вагою вище 90 кг. Також візьміть до уваги такі характеристики:

  1. Розміри сидіння. Виміряйте ширину стегон пацієнта в сидячому положенні, і додайте 5 см.
  2. Підлокітники. Додаткова опора полегшує використання конструкції. Обирайте модель з відкидними підлокітниками, якщо плануєте використовувати стільчик для прийому душу: так буде простіше посадити пацієнта в крісло. Це також важливо у випадку із повністю знерухомленими хворими.
  3. Регулювання висоти. Це не обов’язковий параметр, але використання буде простішим, якщо крісло налаштовується по зросту людини.

Маєте певні сумніви щодо вибору? Обов’язково проконсультуйтесь із лікарем, чи менеджером в магазині, щоб обрати оптимальний варіант.


читайте нас в Telegram

Коментарі закриті.