У Болграді побільшало людей, які зможуть надати домедичну допомогу постраждалим
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Болграді завершився дводенний курс «Домедична допомога для цивільних», який для охочих освоїти алгоритми порятунку провели студенти Львівського національного медичного університету. Про те, як це відбувалося, дізнавалася власний кореспондент «Бессарабії INFORM» у Болграді.
Зазначимо, що організаторами заходу виступили БФ “Разом для України”, ГО “Інститут громадських ініціатив” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Два дні учасники курсів, серед яких були педагоги, волонтери, співробітники органів місцевої влади, не просто слухали кожне слово молодих, але досвідчених лекторів, а й відразу закріплювали отримані знання на практиці.
У перший день вони дізналися, як допомогти потерпілому, який не дихає і непритомний, у разі, коли він дихає, але непритомний, як допомогти людині, що подавилася стороннім тілом, а також розглянули питання надання допомоги дітям, людям, які потонули, й людям під час нападу судом. До того ж, опанували принципи використання портативного дефібрилятора, маски для штучного дихання, дізнались, як правильно робити непрямий масаж серця.
Другий день був присвячений навчанню зупинки кровотечі.
«Наш проєкт спрямований на підтримку та навчання цивільних людей домедичної допомоги. Чому ми це робимо? Тому що, на жаль, рівень надання домедичної допомоги в Україні дуже низький. Якщо, наприклад, в Америці чи країнах Європи про неї знає кожен другий, то у нас, дай Боже, якщо знає кожен десятий. Тому ми й вирішили цю прогалину заповнити. Приємно відзначити, що всі, хто прийшов до нас на курс у Болграді, виявляли велику зацікавленість», – розповів один із тренерів Андрій Швед.
Безпосередньо у цьому проєкті Андрій уже третій місяць, протягом яких разом з іншими студентами-медиками провів понад 20 тренінгів у різних містах України. Загалом же за його плечима 60-70 практичних занять з надання домедичної допомоги.
«Володіти навичками надання домедичної допомоги дуже важливо, а в період війни – подвійно», – підсумував Андрій.
Погодилися з ним і випускники курсу у Болграді.
«Я рада, що прийшла на цей курс. Адже ми не просто вчилися надавати допомогу потерпілому, а й долати паніку, яка часто не дозволяє зробити те, що ти можеш і маєш зробити. Мені сподобалося, що під час навчання ми навіть вдавалися до акторської майстерності, створюючи реальну ситуацію із постраждалим. Звичайно, краще б нам не стикатися з подібними випадками, але як приємно усвідомлювати, що ти можеш врятувати комусь життя», – поділилася учасниця курсу Марина Ольховська.
«Це дуже важливий курс, який мають опанувати якнайбільше людей. Адже, погодьтеся, ви теж не знаєте, як користуватися мобільним дефібрилятором, який є на автовокзалах та в інших громадських місцях. Адже це обладнання призначене для того, щоб, навіть не маючи медосвіти, екстрено надати постраждалому першу допомогу. Тепер я знаю, і не лише про це. Дякую організаторам курсу», – підкреслила інша учасниця тренінгу Світлана Вікол.
Додамо, що всі учасники дводенного курсу у Болграді отримають сертифікати. А його тренери вже сьогодні працюють в Одесі.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Болград