До Одеської затоки повернулися мармурові краби та червонокнижні морські коники, а загальна епідситуація в області нижча за сезонну
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Таку гарну новину сьогодні, 11 серпня, повідомив голова ОВА Олег Кіпер. Минуло вже понад два місяці з моменту теракту на Каховській ГЕС, яку вчинили російські окупанти, стан морської води в акваторії Одеської затоки поступово стабілізувався. Тож унікальні морські мешканці вже попадають в поле зору регіональних екологів. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”, посилаючись на очільника Одеської обласної держадміністрації.
Спираючись на дані вимірювань проб, вже можна зробити висновки, що стан морської води значно покращився, солоність та інші показники досягли нормованих сезонних значень.
Окрім того, інтенсивність природних процесів самоочищення, які зараз відбуваються в морській екосистемі, не мають аналогів у відомих локальних технологіях покращення якості водного середовища. Тому у цьому випадку сприятливі кліматичні й гідрологічні умови прискорюють природні процеси біологічного та гідролого-гідрохімічного очищення.
Ще один цікавий факт: за інформацією вчених з Інституту морської біології, кількість біологічної речовини, тобто залишки очерету, що затопила узбережжя після вибуху ГЕС, значно скоротилась. Сьогодні вона мінімальна. На дні ще залишаються окремі гілки та рослинні залишки, але це вже зовсім не та картина, що була раніше.
І наостанок: епідеміологічна ситуація з інфекційної захворюваності в Одеській області контрольована, кількість хворих на кишкові інфекції нижча за сезонну захворюваність.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл