День Незалежності в Ізмаїлі: діти, квіти, вишиванки
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
День Незалежності в Ізмаїлі цьогоріч пройшов напрочуд скромно й стримано. Без традиційних пишних заходів, великого концерту, виставок, ходи з державним прапором – тільки покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Головне свято країни відбулось навіть без присутності міського голови Андрія Абрамченко. Він обмежився привітанням у соцмережах. Це вперше, коли мер не з’являється на такому важливому заході (з поважної причини – він брав участь в урочистостях до Дня Незалежності у Києві).
Очолив урочисте святкування голова Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев разом з головою Ізмаїльської районної ради Василем Антонюком.
Участь у церемонії взяли керівники силових структур, військові, керівники держпідприємств, розташованих на території міста, закладів освіти, культури та охорони здоров’я, а також небагаточисленні громадські активісти та волонтери.
Найщиріші привітання з Днем Незалежності у цей день прозвучали від дітей Ізмаїлу. У віршах і піснях вони оспівували славу і велич своєї рідної “неньки” й дуже талановито, натхненно та щемливо розповіли, що для них є Україна:
“Моя Україна – це пісенька мами,
Розлогі лани колосяться хлібами,
Вишневі садочки, лелеки на хаті.
Купають ставочки хмарки пелехаті.Моя Україна – то мамина ласка,
Червона калина, бабусина казка.
Це соняхи в цвіті, горобчиків зграя…
Я кращої в світі країни не знаю”.
Послухаєш цих неймовірних дітей, які пережили вже декілька обстрілів міста, і згадуються слова з пісні українських переможців Євробачення гурту KALUSH разом з SKOFKA : “Скільки не стріляй в наш край, Скільки не пали поля, Житиме вічно наша ненька, Вродить ще не раз земля”. Добу назад ці маленькі артисти ховались від обстрілів в укриттях, а сьогодні – виступають на одній з головних площ міста. Маленькі герої й великі молодці!
Після цього всі присутні у сквері Шевченка хором заспівали гімн України. Приємно спостерігати, як міняється атмосфера цього свята в Ізмаїлі за останні роки. Гімн звучить не лише з колонок – голосно підспівують й багато присутніх на заході.
Після всіх виступів відбулась урочиста церемонія покладання квітів до підніжжя пам’ятника невтомного борця за волю українського народу Тарасу Шевченку.
Треба відзначити, що в цьому році свято відвідало доволі мало народу. Можливо, це пов’язано з атакою на місто, яка відбулась в ніч на 23 серпня. А, можливо, з тим, що міська влада перестала анонсувати чи повідомляти про якісь важливі події майже взагалі – в Ізмаїлі останнім часом сформувався такий собі інформаційний вакуум, і мешканці (та що там – навіть інколи ЗМІ) не знають про них.
Інша річ – волонтери. Вони не мовчать, а кричать “з усіх колонок” про нагальні потреби, аби зберегти незалежність країни і життя наших воїнів.
Наприклад, навпроти пам’ятника Шевченку, де офіційно покладались сьогодні квіти на честь свята можновладцями, у Палаці культури з початку війни активісти волонтерської організації “Елітні сітки і не тільки” плетуть маскувальні сітки. Щодня, без вихідних. І навіть сьогодні, у цей святковий день, – плетуть, бо від військових є багато замовлень, відпочивати ніколи. “На фронті немає вихідних”, – кажуть дівчата. Бідкаються – бракує рук. Якби кожен свідомий мешканець міста приділив хоча б годину свого вільного часу (або навіть пів годинки), аби прийти й допомогти цим чарівним берегиням – їм би було легше. Вони працюють з 11 ранку й до пізнього вечора.
Дівчата не тільки сітки плетуть, а ще виготовляють патріотичну продукцію (handmade шопери, фартухи, іграшки й різноманітні сувеніри), які розпродають під час благодійних ярмарків або на своїй локації у ПК на підтримку ЗСУ. Сьогодні хочемо їм і всім іншим ізмаїльським волонтерам та громадським активістам подякувати і низько вклонитися за їх невтомну працю!
Фоторепортаж зі святкування Дня Незалежності в Ізмаїлі спеціально для “Бессарабії INFORM” відзняв Сергій Михайлов (@mr.serg_ph). Пропонуємо переглянути і насолодитись прекрасними кадрами значущого дня з історії міста Ізмаїл під час війни.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл
щЭ нЭ срала – заспивалы?