Фахівці Одеського зоопарку продовжують рятувати тварин, що потрапили до нашого регіону з Херсонщини
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
На ютубканалі Media Center Odesa директор КУ «Одеський зоопарк» Ігор Бєляков розповів про рятування тварин, постраждалих внаслідок підриву дамби на Каховській ГЕС. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM», посилаючись на зазначений ютубканал.
Внаслідок російського теракту, що відбувся 6 червня поточного року на Каховській ГЕС, постраждали не тільки люди, а й велика кількість свійських та диких тварин.
«Постраждали цілі екосистеми», ─ бідкається керівник зоопарку.
Як розповів Ігор Бєляков, коли до одеського узбережжя почало прибивати острови з очерету й гілля, на цих островах потрапило до регіону дуже багато різних тварин. Насамперед ─ це дрібні тваринки, наприклад такі як тритони.
«На жаль, їх основна маса вже загинула. А ті, що іще залишилися, та ті, що залишаються в морі ─ вони приречені. Ми врятували сто з невеликим цих тварин і я хочу дуже велику подяку висловити усім людям, які їх нам допомагали рятувати», ─ зазначив у своєму виступі очільник установи.
Наразі, тритонів не випускають у природу, а створюють їм належні умови на базі зоопарку, оскільки це тварини унікальної популяції і їх потрібно буде повернути туди, звідки вони до нас потрапили. Ігор Бєляков наголосив, що це буде зроблено, як тільки стане можливим ─ і цей вид тритонів знову повернеться на Херсонщину.
До Одеської області потрапило і багато озерних жаб. Вони також водні тварини та їм притаманно проживати у прісних водоймах, а солоне море впливає на них згубно. Тому фахівці зоопарку рятують їх, але велика кількість уже загинула. Є й позитивні моменти ─ цей вид жаб проживає і на території Одеського регіону, а тому тваринок поступово випускають у природне середовище.
«Дуже багато також потрапило болотяних черепах. Теж прісноводна тварина. І також ми їх можемо випускати, бо цих черепах на Одещині дуже-дуже багато», ─ розповів фахівець.
У студію Ігор Бєляков прийшов не сам, а з деякими із врятованих тварин, зокрема ─ водяним вужем. Їх досить часто плутають із гадюками, проте вуж не несе загрози для здоров’я і життя людини. Цей вид є також дуже поширеним на Одещини, а тому вужів поступово випускають на волю.
Окрім цих тварин до берегів Одеси потрапили ондатри, але їх дуже рідко вдається впіймати, аби врятувати. У солоній воді ондатри вижити не можуть, а тому усіх тваринок, яких все ж таки вдалося дістати з моря, випустили у Дністер в Нижньодністровському НПП. Наразі вони почуваються добре.
З великих тварин силами військових вдалося врятувати декілька цуценят єнотовидних собак, яких підрощують і мають намір випустити у природне середовище, а також найбільша зі знайдених тварин ─ самиця плямистого оленя, яку також планують повернути у природу.
Всього, за словами директора зоопарку, врятували близько 300 тваринок.
Ігор Бєляков наприкінці свого виступу наголосив, що природа має властивість із часом відновлюватися, та наразі науковцям необхідно з’ясувати, скільки тварин і яких видів уже загинуло, оскільки на даний час це дуже важко оцінити. Крім того, є задача ─ спрогнозувати наслідки, які матиме ця катастрофа у майбутньому.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський