Пернатий “переселенець”: у нацпарку “Тузлівські лимани” зафіксували появу унікального для Бессарабії граційного птаха – ймовірно, прилетів після катастрофи на Дніпрі
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Бессарабії на території Національного природного парку “Тузлівські лимани” на Білгород-Дністровщині вчора зафіксували появу унікального для Бессарабії птаха – чорного лебедя, батьківщиною якого є Австралія. Він не є перелітним птахом, тому найімовірніше, прилетів до нас з якогось зоопарку після катастрофи на Дніпрі або з заповіднику Асканія Нова.
Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на керівника науково-дослідного відділу національного парку “Тузлівські лимани”, доктора біологічних наук Іван Русєва.
“До нас вчора прилетів чорний лебідь. Спостерігаючи з другом і письменником з Австрії Horst Widmer за імовірною появою живих дельфінів і вибросом трупів китоподібних на узбережжі Чорного моря в межах нацпарку, ми побачили унікального птаха для Тузлівських лиманів – чорного лебедя, батьківщиною якого є Австралія”, – поділився науковець спостереженням у соцмережах.
Відомо, що лебідь чорний (Cygnus atratus) — водоплавний птах родини качкових. У природі зустрічається по всій території Австралії і на Тасманії. В середині 19 століття він був завезений до Нової Зеландії, де швидко і успішно прижився. Потім птахів завезли до Північної Америки та Європи, де чорних лебедів тримають, здебільшого, в парках.
“Вони взагалі рідко літають, з великими труднощами піднімаючись з землі, та й з води можуть злетіти не відразу. Але, якщо чорний лебідь вже в повітрі, то летить він дуже швидко”, – зазначив Іван Русєв.
Своєрідна краса чорного лебедя особливо помітна, коли він летить над землею і його білі махові пера різко виділяються на загальному тлі синяво-чорного оперення. По краях крил у чорного лебедя кучеряві пір’я. Дзьоб – яскраво-червоний. На відміну від нашого мовчазного місцевого лебедя шипуна, у чорного лебедя є справжній голос. Їм птиці вітають один одного, супроводжуючи це кивками голови.
До Національного природного парку “Тузлівські лимани” лебідь прилетів, імовірно, з якогось зоопарку, можливо, після катастрофи на Дніпрі, а може і з Асканії Нова.
“Спостерігаємо далі з австрійцем і колегами нацпарку за таким цікавим австралійським переселенцем”, – підсумовує свою розповідь про цікавого екзотичного гостя нацпарку доктор біологічних наук.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл