Заворожують своїм забарвленням: до Бессарабії прилетіли рідкісні тропічні птахи
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
До Національного природного парку “Тузлівські лимани” прилетіли рідкісні птахи – червонокнижні сиворакші, які на шляху до Бессарабії подолали неймовірну відстань. Про це повідомив відомий еколог Іван Русєв, передає Бессарабія INFORM.
“Неймовірно красиві і дивовижні птахи, вже майже тиждень, як з’явилися у нас і поселилися на Кордоні “Тузловська Амазонія” в Національний природний парк “Тузлівські лимани”. Їхній шлях пролягав від далекої Південної Африки до нас – понад 6000 км”, – зазначив співробітник парку.
За словами Івана Русєва, ці дивовижні птахи, вибираючи обриви над лиманами величезної протяжності, підчищають старі нори і незабаром загнездяться.
“Їм треба поспішати, оскільки вже у серпні вони мають летіти назад – у далеку Африку, де їх завжди з нетерпінням чекають аборигени далекого континенту”,- розповів еколог.
Довідково
Сиворакша – рідкісний птах, якого занесено до Червоної книги України, зникаючий вид. Це сталося через систематичні рубки лісів (птахи залишаються без звичних для них місць гніздування) та інтенсивне ведення сільського господарства з масовим використанням інсектицидів, що прирікає сиворакш на голод. В їхньому раціоні переважають крупні наземні комахи (жуки, коники, цвіркуни та сарана), також вони полюбляють дощових черв’яків, невеликих ящірок, гризунів та жаб.
Ці рідкісні птахи також перебувають під захистом Бернської та Боннської конвенцій, занесені до переліку видів під опікою Європейського товариства охорони навколишнього середовища.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський
Велика кількість сиворакш у 50-60 роках гніздувалася в глиняних розробках Кілійського цегельного заводу, який працював на березі Маяцьких плавень у м.Кілії. Зараз їх немає.