У ДТЕК розповіли, чи чекати мешканцям Бессарабії відключень світла

0 коментарів 34344 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Через ремонт блоків атомних електростанцій влітку в Україні буде спостерігатися дефіцит електроенергії, проте його планують покрити за рахунок імпорту. Про це виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук повідомив в ефірі інформаційного телемарафону, зазначивши при цьому, що всім блокам всіх станцій потрібен ремонт, а 4 блоки вже знаходяться в ремонті.


Ми активно працювали взимку, атомна генерація – не виняток. 4 блоки вже знаходяться в ремонті, п’ятий блок виходить у ремонт для того, щоб забезпечити нормальне стабільне функціонування системи взимку. Тому це необхідна робота. Що стосується дефіциту, який може виникнути через те, що атомні блоки – а це базова генерація – виходять в ремонт, то це може мати місце десь в червні-липні”, – сказав він.

За словами Сахарука, шляхом забезпечення дефіциту є імпортна електроенергія, що можливо завдяки інтеграції з енергосистемою Європи.

Тут потрібно буде робити те, що ми вже робили в січні, лютому, коли частково потреби України закривалися через імпорт з ЄС”, – сказав виконавчий директор ДТЕК.

Він зазначив, що експортувати електроенергію Україна, звісно, не зможе під час планових ремонтів, тому наприкінці травня, в червні і липні через активну ремонтну кампанію експорту в цей час не буде, лише імпорт для забезпечення наших потреб.

“Я вважаю, що, завдяки тому, що є можливість перекрити дефіцит імпортом, то до віялових відключень під час літнього періоду не дійде“, – сказав він.

При цьому Сахарук зазначив, що проблемою може бути наступна зима.

Тому що ми ввійдемо в неї зі значно меншим запасом потужності, міцності, тому що у нас 75% теплової генерації пошкоджено чи зруйновано. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 ГВт, на що потрібно 5,5 млрд грн… Тому можливі відключення не зараз, а взимку. Тому, щоб цього не допустити, звичайно, це захист нашого неба, щоб не було наступних обстрілів і руйнацій… А, по-друге, це зараз фінансування ремонтної кампанії”, – резюмував виконавчий директор ДТЕК.
Енергосистема України

Зазначимо, станом на 20 квітня загальний збиток, нанесений енергосистемі України ударами російських ракет і дронів, оцінювався в мільярди доларів.

За даними Міністерства оборони України, з жовтня 2022 року по квітень 2023 року росіяни здійснили 15 масованих ракетних атак територією України, лише за цей період вони запустили понад 820 крилатих балістичних ракет.

У Міненерго повідомляли, що в цілому пошкоджено було 50% енергосистеми: 24 об’єкти генерації – це теплові електростанції, теплоцентралі гідро- і гідроакумулюючі станції, близько половини підстанцій системи передачі і 43% магістральних мереж.

12 травня 2023 року в НЕК “Укренерго” повідомили, що цього літа енергосистема України вперше працюватиме без найбільшої атомної електростанції – Запорізької АЕС, через що громадяни мають скорочувати своє споживання.

В компанії пояснили, що відповідно Україна матиме менше доступної потужності, ніж зазвичай. Тому необхідно буде використовувати всі можливі резерви, щоб стабільно пройти літній період.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що українська влада вже почала готувати енергетичну систему країни до наступної зими.

guest

0 коментарів
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x