Пам’ятаємо про страшну ядерну катастрофу і боремося, аби не допустити нової: в Ізмаїлі відбулись урочистості до 37-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
До 37-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Ізмаїлі сьогодні відбувся урочистий мітинг і церемонія покладання квітів. В умовах повномасштабної війни росії проти України цей пам’ятний день набув ще більшої значущості, так як над нашою країною та цілим світом знову нависла загроза ядерної катастрофи. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Біля пам’ятного знака Героям-чорнобильцям у залізничного вокзалу з самого ранку зібралися представники адміністрації міста та району на чолі з міським головою Андрієм Абрамченко, освітяни, представники силових структур, молодь, а також безпосередньо учасники ліквідації наслідків на ЧАЕС та члени їх сімей.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь 600 тисяч осіб, з них 350 тисяч – українців. Серед них були і наші земляки: пожежні, працівники Ізмаїльського порту, транспортники, працівники зв’язку, громадського харчування, працівники МВС та інші спеціалісти. Ціною свого життя та здоров’я вони зупинили дикий вогонь реактора.
“Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу”, – було сказано у промові під час урочистого мітингу.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час аварії ліквідаторів та тих, яких не стало за ці 37 років після катастрофи. Потім відбулась церемонія покладання квітів до підніжжя пам’ятного знаку Героям-чорнобильцям.
…Нам ніколи не слід забувати, що Чорнобильська катастрофа – трагедія, створена брехнею і безвідповідальністю, вона викрила злочинність усієї системи влади Радянського Союзу. Минуло 37 років, і з Москви знову прийшла загроза повторення катастрофи. Її принесли російські окупанти.
Сьогодні, в умовах повномасштабної агресії рф проти України, знову над країною нависла ядерна та радіаційна небезпека: підвищення рівня радіації в Чорнобилі під час захоплення електростанції важкою військовою технікою, перетворення Чорнобильської та Запорізької електростанцій на полігон бойових дій; спроби шантажу ядерною зброєю – нагадують нам про страшну катастрофу та змушують замислитися про жахливі наслідки 37-річної давнини.
Не забуваймо, що Чорнобильська трагедія не має минулого часу. Загроза не минула. Щодня над ядерними реакторами пролітають російські ракети, якими прагнуть спричинити якнайбільше жертв серед мирного населення. Рашистська стратегія залякування загрожує новими ядерними катастрофами. Тому Україна знов і знов закликає світ діяти, щоб зупинити агресора, і робить все можливе, щоб звільнити наші землі від російської “машини смерті”.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл