Майже рік мандрує Україною: у Бессарабію з естафетою завітав філателіст, який створює власну колекцію поштових листівок та конвертів. Поточна зупинка – Кілія
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Кілію зі Всеукраїнською історичною пересувною експедицією «Незламний, нескорений козацький дух українського народу» завітав філателіст Олександр Канівець. Перед цим митець зупинявся в Ізмаїлі та Вилковому, де провів Великдень, а далі рушить до Рені, Болграду та Аккерману. Про що його багатомісячна естафета містами України, розповість “Бессарабія INFORM”.
Олександр Канівець, за даними Вікіпедії, – український філателіст (колекціонер знаків поштової оплати), громадський діяч, співзасновник громадських організацій «Київське товариство філателістів» та «Асоціація ветеранів футболу міста Києва», член Асоціації випускників юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Автор низки філателістичних проєктів.
Мандрівка чоловіка безперервно триває з 26 квітня 2022 року. За цей час йому вдалося відвідати понад 220 міст України. Цікавлять митця споруди та пам’ятники, присвячені боротьбі за Україну. Надихнув на цю подорож колекціонера та дослідника неймовірний супротив українців військовій агресії росії з початку повномасштабного вторгнення окупантів.
В Кілії Канівець відвідав стелу на честь загиблих з 2014 року Героїв України на Центральній площі та сквер Богдана Хмельницького, де розміщена стать українського гетьмана, якого в Кілії двічі продали на рабському ринку. Зі світлин, котрі вдалося зробити у цих місцях, філателіст оформив листівки та конверти – їх за попередньою домовленістю з дирекцією “Укрпошти” буде погашено у місцевому відділенні.
Зі своїми друкованими скарбами Олександр Канівець сьогодні, 18 квітня, завітав до Кілійської мерії, де зустрівся з головою громади Вячеславом Чернявським. Він запропонував меру прийняти естафету, підписавши поліграфічну продукцію з попередньої зупинки у місті Вилкове, а також поставити штамп та підпис на нових екземплярах, котрі будуть присвячені Кілії. З ними автор поїде до іншого міста, аби продовжити ланцюг своєї експедиції.
В ексклюзивному коментарі “Бессарабії INFORM” митець розповів про свій шлях та труднощі, які трапляються на ньому. Це унікальний авторський проєкт, який, не зважаючи на його важливість, не має постійного спонсору, тож пересуватися Україною філателісту доводиться за власний рахунок. Допомагають у створенні унікальної колекції мешканці міст та представники місцевого самоврядування. Наприклад, Кілія повністю взяла на себе розміщення та годування гостя, а також покрила деякі робочі витрати. Цей рік, за його словами, був важким, адже час у постійному русі дуже виснажує, але він упевнений, що робить велику справу, тож це дає йому сил довести експедицію до кінця.
Завершити свою подорож мандрівник планує у жовтні 2023 року, але не впевнений, що встигне зробити усе заплановане, адже попереду інші міста України, зокрема Бессарабії. У найближчі дні Олександр Канівець відвідає Рені, Болград та Акерман. Після цього – Миколаївщину та прифронтові міста.
Результат річної подорожі Олександр Канівець планує зібрати в авторській книзі, а також – на виставці.
До речі, в місті Одеса наразі діє виставка з минулої авторської експедиції митця – він відвідав міста, в яких дорогою з росії зупинялася труна з Тарасом Шевченком під час його останнього шляху для перепоховання у Києві. Тоді він відвідав понад 70 населених пунктів за 40 днів.
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія
Как выйти на фи́латели́ста́?