Кілійська громада стане брендованою – почалася робота над збільшенням впізнаваності та туристичної привабливості найстарішого міста України та його сіл
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Сьогодні, 21 квітня, в Кілійській публічній бібліотеці пройшла творча зустріч представників місцевої влади з громадськістю для обговорення процесу створення бренду Кілійської громади, який має збільшити впізнаваність та туристичний потенціал найдавнішого міста України та його сіл. Брала участь у цікавій події і журналістка “Бессарабії INFORM”.
Ініціатором створення бренду виступила Кілійська міська рада в лиці координаторів Ольги Якимової та Лариси Крипакової в рамках участі у проєкті “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки програми «U-LEAD з Європою». Варто зазначити, що Кілійська громада увійшла в 120-ку громад України, які пройшли відбір для співпраці з вищезазначеними партнерами, що є дуже гарним результатом та відкриває неймовірні перспективи.
Для визначення напрямків подальшої роботи координатори зібрали креативних та ідейних мешканців міста, фахівців різних напрямків, зокрема представників громадськості, освіти та ЗМІ, а також культурних і політичних діячів.
Пояснивши мету та принцип створення бренду, організатори звернулися до присутніх по ідеї та бачення популяризації Кілійської громади. Зосередилися на особливостях, до яких віднесли багату історію, неймовірні легенди, унікальний вік Кілії, який сягає 2705 років (нагадаємо, що постановою Кабінету міністрів Кілія визнана найдавнішим містом України), розміщення на узбережжі Дунаю, риболовство, близьке сусідство з Румунією, оселедець, який саме в районі Кілії сягає найкращих смакових параметрів, лісківську полуниця, яку у сезон смакує маже вся Україна, рис, котрий зараз вирощують лише в Кілії, багатонаціональність, виноробство тощо. У межах творчого завдання усе це учасники діалогу намагалися вкласти у єдиний логотип. Вийшли чотири цікаві групові нариси, які будуть збережені і представлені як ідеї під час реалізації головної частини – створення єдиного брендового зображення, яке гідно представлятиме громаду та зацікавить потенційних туристів.
Висунули також ідеї щодо можливих майданчиків розміщення логотипу міста. Його учасники обговорення бачать на усій продукції, яку вироблено в Кілійській громаді, в’їздах у населені пункти, муралах, об’єктах місцевого самоврядування, школах, одязі команд, які представляють ТГ у регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, та в усьому, що може допомогти у збільшені впізнаваності Кілійщини за її межами.
Підводячи підсумки, вирішили, що логотип громади мають створювати безпосередньо мешканці, адже він має подобатися громадськості, тож з великою долею ймовірності у громаді буде оголошено конкурс на кращу роботу. Також вздовж усього нешвидкого шляху створення бренду громади, який вміщує у себе не один лише логотип, а й айдентику, емоції, специфіку території, стратегію розвитку та багато іншого, проводитимуть активний відкритий діалог з громадськістю, орієнтуватимуться на пропозиції та ідеї від громадян.
У втіленні ідей Кілії допомагатимуть партнери, адже проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.
Кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Кілія