Типи дитячого харчування: що варто знати
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Найкраща їжа для маленьких дітей – материнське молоко. Але не завжди є можливість ідеально харчуватися. Наприклад, у разі зниженої лактації чи різних післяродових захворюваннях. В цьому випадку на допомогу приходить спеціальне дитяче харчування. Великий вибір таких сумішей пропонує мережа магазинів Новус, де можна замовити продукцію онлайн з доставкою по Києву та його околицях.
Всього існує дві категорії: молочні суміші та прикорм. Поговорімо про них далі.
Молочні суміші
Цей тип харчування розділено на три формули: початкові – для малюків від народження до 6 місяців (1), від 6 місяців до року (2), та після року (3). Кожен з варіантів має власні особливості складу:
- в початкових сумішах вміст білка складає 1,2-1,5 г на 100 мл, оскільки і в материнському молоці є надважлива амінокислота (таурин), пробіотики, мікронутрієнти, вітаміни;
- після 6 місяців змінюється склад молока (в ньому більше білка), таурину вже немає (його виробляє сам дитячий організм);
- після року діти вже можуть їсти тверду їжу, але дитяче харчування третьої формули дає організму необхідні вітаміни.
Тобто для певної вікової групи є оптимальний склад молочної суміші.
Прикорм
При досягненні дитиною 4-7 місяців вводиться прикорм. Цей період розвитку називають критичним вікном, адже в цьому віці дитині необхідний цілий комплекс вітамінів та мінеральних речовин. До того ж система травлення вже готова для прийому твердої їжі, а не лише молочних сумішей.
Крім того, в цей період розвитку у дитини з’являється власний смак до певних продуктів. Важливо пропонувати малюку правильні продукти для розвитку смаку.
В період критичного вікна у дітей помітно знижується вірогідність алергічних реакцій на нові харчові продукти. Зазвичай в цьому періоді дають прикорм у вигляді овочевого пюре: у віці 6 місяців уже можна давати малюку кілька видів овочевих сумішей.
З шестимісячного віку можна давати дитині м’ясні пюре, потім – фруктові, а при досягненні 8 місяців – і рибні.
При досягненні 12 місяців основну частину раціону повинен складати прикорм. Також можна давати малюку суп із невеликими шматочками овочів, м’яса, риби.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ