У Шабівській ОТГ триває опитування громадськості щодо перейменування вулиць: що кажуть мешканці громади

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Шабівській громаді розпочалися громадські обговорення, щодо перейменування вулиць та провулків у населених пунктах, які входят до складу ТГ. Які назви пропонують посадовці та як реагують мешканці на можливі зміни – дізналася Бессарабія INFORM.
Минулого тижня на розсуд мешканців Шабівської громади представили перелік вулиць та провулків, які згідно чинного законодавства підлягають перейменуванню.
У селі Шабо планують змінити назви декількох вулиць, а саме: Суворова, Пушкіна, Пожарського, Трухіна, Горького, Шанцера та Островського.
У Салганах мають намір перейменувати вулиці та провулок Кутузова, Маяковського та Гагаріна. У Бритівці можуть позбутися назв вулиць Кутузова та Чкалова. Крім того, перейменують по одній вулиці та провулку у селах Черкеси, Біленьке та Абрикосове.
Необхідно підкреслити, що кожен мешканець громади може висловити свою думку, щодо назви тієї чи іншої вулиці. Пропозиції приймаються до 22 листопада 2022 року на поштову адресу с.Шабо вул, Центральна,63, або електронну – [email protected].
Жителі різних сіл громади активно обговорюють у соцмережах можливі зміни вулиць: дехто висловлюється проти перейменувань, інші – підтримують нововведення. Наприклад, не все мешканці Шабо вважають за потрібне змінювати назву вулиці Горького:
“Чому хочуть міняти назву вулиці Горького? Адже початок письменницької діяльності і перші його спогади про те як він жив в Одесі і подорожував Бесарабією були ще у 1891 році, коли ані комуністів, ані СРСР ще не було. Чим він вам так не догодив?”, – пишуть деякі селяни. Але є й ті, хто вважає інакше:
“Що красивого в назві вулиці Горького? Є закон про декомунізацію. Його треба виконувати. До того ж, в селі є загиблі під час російсько-української війни. Їх прізвища треба увіковічити”,
Так, вулицю червоноармійця Трухінова планують перейменувати на честь уродженця Шабо Івана Лабунця, який загинув у боротьбі з ворогом 27 лютого 2022 року.
Не всі жителі громади розуміють, що зміни назв населених пунктів не означають, що людям потрібно буде переоформлювати документи, отож зустрічаються і подібні коментарі:
“Кожне перейменування вулиць це зміна адреси, а це потрібно переробляти документи. Навіщо нам це потрібне? Навіщо міняти назви цих вулиць ці прізвища до поганої поведінки нинішніх росіян ніякого відношення не мають”.
“Ми будемо пам’ятати свою iсторiю i свою культуру. Але ж i вона не сьогоднi з’явилася. Наше село теж не сьогоднi i не за один десяток рокiв будували. Ви вважаєте, що тепер про все це треба забути, викреслити з нашого життя? Це була наша iсторiя, i зараз теж наша iсторiя. Народ, який хоче забути свою iсторiю, не може побудувати краще майбутнє.
Серед мешканців Шабо є ті, хто вважає, що наразі не час займатися перейменуванням вулиць:
“Чому шановні депутати не хочуть почути основну думку селян? Більшість висловлювань мешканців села про те, що під час війни не потрібно міняти назви вулиць. Але ж пані Ірина раз по разу пропонує вносити пропозиції щодо змін назви. ПОЧУЙТЕ ДУМКУ ОСНОВНОЇ МАСИ ЖИТЕЛІВ СЕЛА:”НЕ ПОТРІБНО МІНЯТИ НАЗВИ ВУЛИЦЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ. ПЕРЕМОЖЕМО – ТОДІ БУДЬЛАСКА!!!”

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Білгород-Дністровський