Про Сковороду і УНР: для прикордонників в Ізмаїльському університеті провели публічні лекції
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Ізмаїльському державному гуманітарному університеті для прикордонників та студентів 22 листопада було проведено дві публічні лекції, присвячені 300-річчю від дня народження видатного українського філософа, богослова, поета, педагога Григорія Сковороди та 138-річчю від дня народження командира Окремого Корпусу Кордонної охорони УНР полковника Олександра Жуковського, чиє ім’я носить 17 прикордонний загін.
Про це повідомили у пресслужбі Ізмаїльського прикордонного загону.
Декан факультету іноземних мов професорка Тетяна Шевчук зазначила, що українці щороку відзначають день народження Григорія Сковороди 3 грудня, але за старим календарем воно відзначалось саме сьогодні, 22 листопада. Свою лекцію вона супроводжувала наочною презентацією. Прикордонники для себе підкреслили багато нового про видатного діяча України. Тетяна Шевчук зауважила, що сьогодні російська федерація намагається знищити нашу культуру, в тому числі пов’язану з Григорієм Сковородою.
«Усі пам’ятають, що в ніч проти 7 травня окупанти знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка, що у Харківській області, але символічним стало те, що в будівлі вціліла скульптура українського поета та філософа. Це може означати лише одне – Україна переможе та збереже свою культуру та самобутність», – у своїй промові зазначила Тетяна Шевчук.
Окрім цього, директорка Меморіального музею Г.С. Сковороди (Переяславський колегіум) Тетяна Радіоненко провела віртуальну екскурсію і продемонструвала основні експозиції та фонди закладу.
Завідувач кафедри історії і методики її навчання доцент Іван Татаринов у своїй лекції розкрив усі аспекти життя та діяльності видатного українського військового керівника – командира Окремого Корпусу Кордонної охорони УНР полковника Олександра Жуковського. Науковець не звузив свою розповідь суто про особистість полковника Жуковського, а й наситив її історичними процесами, що відбувались в той період. Іван Татаринов провів чітку паралель, що відбувається зараз і що відбувалось тоді.
«Ми зараз боремося за нашу незалежність, як і наші пращури за часів УНР. Я не сумніваюсь, що за нами перемога», – зазначив науковець.
Останній блок лекції доцент присвятив однострою та озброєнню військових УНР, для цього навіть переодягнули прикордонника.
Після двох відкритих лекцій ректор ІДГУ професор Ярослав Кічук презентував прикордонникам картину на патріотичну тематику члена національної спілки художників України Володимира Дудника.
Завершились заходи невеличким концертом відомої ізмаїльської співачки Олесі Кічук. Вона виконала низку пісень із власного репертуару.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл