Маленькі жовті істоти створили унікальний “містичний” ландшафт в НПП “Тузлівські лимани”
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Білгород-Дністровському районі, на території НПП «Тузлівські лимани», існує дивовижна територія. Дивлячись на неї в сутінки, або в туманну погоду, вона здається досить містичною. Унікальний ландшафт створили жовті лугові мурашки, які розмістили тут свої мурашники. Про це повідомляє ІА “БессарабіяINFORM” з посиланням на сторінку еколога Івана Русєва в соцмережі Facebook.
Тут, біля села Дивізія, у заплаві річки Хаджидер, за підрахунками вчених ентомологів розташовано майже мільйон мурашників! Миролюбні комахи утворюють суцільне поселення на кількох гектарах, і мало хто здогадується, що ці невеликі пагорби, що розкинулися до горизонту, і є звичайні «житла» мурах.
«Жовті лугові мурахи – підземні жителі, що на поверхні ґрунту з’являються лише під час вильоту крилатих особин. У них спрощений зір, очі маленькі та складаються з невеликої кількості фасеток. Мурахи будують земляні горбики (купини), укріплені корінням та кореневищами трав’янистих рослин. Такий горбок одночасно виконує функцію житла для комах і є своєрідною «фермою», – на коренях трав’янистих рослин усередині купини мурахи розводять попелицю. Взагалі коренева попелиця – комаха товста і неповоротка, розселяється самостійно з великими труднощами, тому жити і розвиватися їй допомагають мурахи. Вони переносять попелицю на соковиті коріння, що відкриваються під час земляних робіт, а попелиця «дякує» їм, виділяючи солодкий сироп», — розповідає вчений.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл