Дикі коні в українській дельті Дунаю допомагають захистити найбільші в Україні зарості обліпихи
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Дикі коні в українській дельті Дунаю почуваються добре і виховують малечу.
Про це повідомляє природоохоронна організація Rewilding Ukraine, яка організувала доставку і випуск в дику природу цих тварин два роки тому.
Як зазначають екологи, тварини здорові та виконують свої екологічні функції. Це перші дані та фотографії коників, отримані цього року, адже через війну доступ до цих територій є вкрай обмеженим.
За словами природоохоронців, підтримка природного випасу шляхом повернення диких видів великих травоїдів є одним із інструментів ревайлдингу з відновлення природних територій. Природний випас – важливий екологічний процес.
“Великі травоїдні тварини підтримують природні луки, розповсюджують насіння, виїдають надмірну рослинність. Створене таким чином різноманіття ландшафтів приваблює безліч видів комах, земноводних, птахів та інших тварин. Також більш багатим стає і рослинний світ регіону. У зовнішній дельті на межі між заростями обліпихи та величезними масивами очерету коні виїдають його молоді пагони, сприяючи розширенню площі луків. Ці луки є вкрай важливими для стримування пожеж, які стають все частішими через кліматичні зміни і низький рівень Дунаю”, – розповідають спеціалісти Rewilding Ukraine.
Вони також додали, що таким чином заселені у дельту Дунаю дикі коні допомагають захистити найбільші в Україні зарості обліпихи.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл