В Кілії визначили перелік навчальних закладів, які можуть працювати в умовах воєнного стану

0 коментарів 94770 переглядів

Комісія при Кілійській міській раді, до складу якої увійшли представники мерії, освітяни та ДСНС-ники, визначила, які з навчальних закладів громади придатні до очного навчання в умовах воєнного стану. Його прокоментував міський голова Вячеслав Чернявський на останній сесії. 

За його словами, ні в одному закладі освіти немає повноцінного бомбосховища, яке б забезпечило максимальну безпеку учнів та педагогів, проте частина з будівель таки відповідає рекомендаціям Міністерства освіти та рятувальників.

Так, тільки один садочок, за висновками комісії, у вересні зможе прийняти дітей – це Новоселівський дошкільний заклад. Перебування дітей в інших, за думкою спеціалістів, занадто небезпечне в умовах війни.

Що стосується шкіл, то вимогам відповідають шість закладів: це школи номер 1, 3, 4 міста Кілія, школа номер 2 села Шевченкове та школи сіл Ліски і Дмитрівка.

Але й наявність місць, де діти і персонал зможуть перечекати повітряну тревогу, не означає, що з першого вересня всі учні цих закладів сядуть за парти.

«Відновлення освітнього процесу – дуже відповідальна і складна робота. Зазначу, що укриття – це не бомбосховище, і навіть після створення всіх необхідних умов з дотриманням всіх вимог ми все одно будемо ще раз приймати рішення на місцевому рівні – відкривати ці заклади освіти чи ні.

Якщо ми побачимо, що часто лунають повітряні тривоги, або є загроза ракетного удару, заклади освіти відкриватися не будуть. Ми ж не тільки представники влади, ми, насамперед, відповідальні батьки, і всі ми розуміємо, що коридор – це не те місце, де мають знаходитись діти під час повітряної тривоги», – зазначив мер.

Також ситуацію прокоментував очільник освіти громади Сергій Мергут.

За його словами, відділом освіти було проведено опитування, в якому батькам запропонували вибрати, за якою формою навчання має бути організовано освітній процес в Кілійській громаді. Всього участь прийняли 1786 респондентів.

“Переважна більшість батьків проголосували за дистанційну та змішану форми навчання – це приблизно 55,3 відсотка опитуваних. Решта, 44,7 відсотків, проголосували за очне навчання”, – зазначив керівник відділу освіти. 

Також він зазначив, яка наразі проводиться робота для підготовки до навчального року:

“Після того, як комісія визначила заклади освіти, в яких можна створити укриття з дотриманням всіх вимог, ми приступили до їх створення. Після того, як всі роботи будуть завершені, комісія знову перевірить ці укриття і оголосить своє рішення щодо форми навчання. Лише після цього заклад освіти рішенням педагогічної ради визначить, за якою формою навчання він буде працювати.

Щодо тих шкіл і дитячих садочків, в яких неможливо створити укриття, вони будуть працювати за дистанційною і змішаною формами. Додаткову інформацію буде повідомлено пізніше», – розповів Сергій Мергут.

Прокоментувати

Ваша email адреса не буде опублікована

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.