Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Вбивство українських полонених в Оленівці вчинили “вагнерівці” по команді Пригожина, – розвідка

Олександра Зимня 7 коментарів 36045 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України вбивство Росією українських військовополонених у колонії в окупованій Оленівці назвали свідомим актом тероризму держави-агресора. За даними українських розвідників, цей злочин здійснили “вагнерівці” по команді друга президента РФ Євгена Пригожина. Про це йдеться у повідомленні, що з’явилося на сайті ГУР МОУ, пише OBOZREVATEL.


Україна вимагає негайного розслідування обставин і причин смерті українських захисників.

“28 липня на території колишньої виправної колонії №120 в місті Оленівка на тимчасово окупований території Донецької області, яка зараз використовується як місце утримання українських військовополонених, відбувся потужний вибух. Внаслідок вибуху було зруйновано приміщення, де знаходились полонені українці. За повідомленням російських джерел, близько 40 українців вбито, кількість поранених – уточнюється”, – зазначили у ГУР МОУ.

За даними української розвідки, вибухи відбулись на території промзони в новозбудованому приміщенні, яке було спеціально обладнане для утримання полонених, виведених з “Азовсталі”. Обладнання будівлі закінчилось 2 дні тому, після чого в неї перевели частину утримуваних українських захисників.

“Наголошуємо, що вибухи в Оленівці, що призвели до загибелі українських Захисників – свідома провокація та беззаперечний акт тероризму з боку збройних сил окупанта. За наявною інформацією він здійснений руками найманців зі складу ПВК “Вагнера” (Ліга) за особистою командою номінального власника вказаного ПВК – Євгена Пригожина. Організація та здійснення теракту не були узгоджені з керівництвом міністерства оборони РФ”, – зазначили у Головному управлінні розвідки.

За даними розвідників, головною метою цього теракту було приховування розкрадання коштів та жахливих умов, у яких утримували полонених українців.

“Головна мета теракту – приховування фактів тотального розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених. Відомо, що 1 серпня на “об’єкт” мала прибути комісія з москви для перевірки витрат виділених коштів та умов утримання полонених. Оскільки реальний стан будівлі та умови утримання в ній полонених не відповідали вимогам російського керівництва, “проблему” було вирішено шляхом знищення приміщення, разом з розміщеними в ньому українцями”, – констатували у ГУР.

Також окупанти цим масштабним вбивством планували вдарити по українському суспільстві.

“Ще одна мета здійсненої провокації – збільшення соціальної напруги в Україні. Зважаючи на великий суспільний інтерес до долі Героїв “Азовсталі”, на думку авторів сценарію здійсненого теракту, смерть Захисників має призвести до зростання соціальної напруги в Україні”, – зазначають у розвідці.

Україна вимагає негайного розслідування реальних обставин теракту, жорсткої реакції на цей злочин з боку міжнародних інституцій та допуску представників України як на місце скоєння масового вбивства українських військовополонених, так і в місця утримання бранців-захисників нашої держави.

“З метою з’ясування реальних обставин теракту та недопущення повторення подібного в майбутньому, закликаю всі міжнародні інституції висловити жорстку позицію щодо подій в Оленівці. Міжнародний рух Червоного хреста і Червоного Півмісяця, який є одним з гарантів безпеки та належного утримання українських військовополонених, має дати належну оцінку подіям та докласти зусиль для з’ясування реальних обставин та причин вбивства українських Захисників. Україна вимагає негайного допуску представників України на місце подій для вивчення ситуації та контролю умов утримання полонених українських оборонців. Також наголошую на необхідності проведення детального моніторингу умов утримання українських полонених та гарантування збереження їхнього життя та здоров’я”, – заявив начальник ГУР МОУ Кирило Буданов.

читайте нас в Telegram
guest

7 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Анонимно
Анонимно

Хватит врать. Хаймерсы не стоят на вооружении российской армии. А тюрьма обстреляна именно из них.

Неважно
Неважно

Синдбадша, не анонируй на хаймЕрсы, лучше – просто на мерсы – как когда-то “новые pyzzкие”!

Анонимно
Анонимно

Вообще то в интернете появились видео об обстреле тюрьмы именно хаймерсами с украинской стороны. Так что поторопились опять с обвинениями русских. Видимо, Зеленский испугался, что пленные разговаривать стали… И много чего интересного могут рассказать. А уж то , что пленные будут содержаться именно там – им было известно. Сами настаивали на том, чтобы вояки содержались именно там.

ܨܘܪܬܐ ܕܡܘܬܐ
ܨܘܪܬܐ ܕܡܘܬܐ

Видео *в интернете* 😉 – наверное, соловьиного помета иже с ним? 🙂

Дима
Дима

Теперь понятно для чего раша покупала у ВСУ Хамерсы ? Что бы стрелять по собственной территории,и особенно по СИЗО ! Это успешная спец операция СБУ по освобождению героев ,,Азова,,!

Анонимно
Анонимно

Синдбадша, отличная попытка 😉

,,Аноним,,
,,Аноним,,

А, только кавычки вот: “””””””””! Бери и пользуйся, не стесняйся 🙂

7
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x