“А Пушкин вам что сделал?”: чат-бот розповідає про російських митців та чи заслуговують вони звучати в Україні
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
В Україні створили чат-бот, який дає відповіді на питання, чи заслуговує російський культурний діяч на те, щоб його ім’я носили вулиці українськиї міст. Чат-бот називається “А Пушкин вам что сделал?”, повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
У пошуку боту треба ввести прізвище того чи іншого діяча.
Програма видає причину, чому він не заслуговує на вшанування в Україні та наводять приклади його імперських або антиукраїнських висловлювань.
В інших випадках бот відповідає, що об’єктивних причин для перейменування вулиць та зносу пам’ятників не знайдено, однак в Україні є свої діячі, яких треба вшановувати.
Під кожним прізвищем діяча вказують міста, де встановили пам”ятник та назвали вулицю на його честь.
Так, поета Олександра Пушкіна в чат-боті називають “російським шовіністом”.
“Повернувшись до Петербурга із заслання, Пушкін перестав критикувати російський престол, а натомість почав писати великодержавні оди та прославляти імперські агресивні діяння царизму проти сусідніх народів”, – розповідають автори боту.
Письменника Михайла Булгакова класифікують, як українофоба, але вказують, що це спірне питання.
“У “Білій гвардії” Булгакова є чимало епізодів, які нібито демонструють імперську зверхність і ненависть автора до боротьби українців за свою державу”, – йдеться в описі.
Михайла Достоєвського також називають “шовіністом” та “українофобом”.
Автор “Злочину та Покарання” і “Ідіоту”, на думку авторів боту, “мав яскраво виражені проросійські шовіністичні та українофобські погляди”.
Він вважав Російську імперію найвеличнішою державою, а російську літературу – провідною літературою світу.
Письменники Лев Товстий та Антон Чехов антиукраїнськими висловами не прославилися, однак автори чат-боту впевнені, що в Україні достатньо своїх талантів.
Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл