Дякуємо, що читаєте нас українською💪

До кінця року ще мінус 800 тисяч

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


У Міжнародному валютному фонді оголосили «вирок»: до кінця року Україна втратить ще 800 тисяч громадян – вони поїдуть. Причини? Перша: попереду найскрутніша зима за 3 роки війни. Друга: зневіра у «світле майбутнє». Третя: повна недовіра владі.

За останні тижні про те, що з України слід чекати нову хвилю біженців заявили: Польща, Чехія, Німеччина, Словаччина, Франція…

Пригадаємо: у перші місяці вторгнення росії в Україну країну покинули від 3 до 11 мільйонів її громадян (без урахування тих, хто був за кордоном). А вже наприкінці 22-го, на фоні успіхів ВСУ на Херсонському та Харківському напрямках, частина біженців стали повертатися з сподіваннями на те, що вже до Нового року війна якщо не буде закінчена, то завершиться її активна фаза. Але ситуація змінилася: на фронті все пішло не так, влада стала вести себе не адекватно. Провал весняно-літної кампанії приніс ще більше розчарування і громадяни відреагували: на кордонах знову з’явилися черги з тих, хто вдруге їде світ заочі.

Проблеми з електрикою, холоди, корупція, невизначеність з перемогою: осінь-24 намалювала «червони» лінії, які сотні тисяч українців переступають і їдуть «туди». Слідом за тими хто «там» вже був, у бік кордону потяглися й ті, хто «там» не був: в першу чергу жінки репродуктивного віку з дітьми.

Якщо до інформації яку озвучують «закордонні друзі» можна ставитися скептично, то дані щодо реальної ситуації в Україні з рахівниць не скинути. Розглянемо тільки всього один чинник.

Володимир Страшко, доктор філософії з економіки, директор дистанційної школи «Unicorn School»: «… деякі школи втратили до 90% учнів».

Учні (їх батьки) які знаходяться за кордоном масово відмовляються від дистанційного навчання в Українській школі пояснюючи це тим, що вони не бачать перспектив в Україні; що вони не збираються сюди повертатися, а отже їм не має необхідності отримувати українську освіту; що при вступі у закордонні виші українські свідоцтва «Про освіту» непотрібні, а тому немає сенсу витрачати час на навчання в Українській школі.

Володимир Страшко: «… починаючи з кінця серпня – початку вересня, ми почали отримувати дуже велику, прямо аномальну кількість повідомлень із мотивуванням, що ми залишаємо країну, допоможіть нам завершити українське навчання, щоб вступити до ВНЗ у Європі». Батьки які вивозять дітей з України хочуть аби вони закінчили 10 – 11 клас екстерном (два роки за один), отримали «Свідоцтво», а далі вступали на навчання у Європі.

Якщо раніше це стосувалося хлопців (аби уникнути мобілізації), то зараз 50% тих, хто хоче виїхати і вчитися «там» це дівчата.

Другий блок «відмовників» це діти які вже кілька років перебувають за кордоном. Якщо раніше вони здобували освіту навчаючись паралельно у школі за кордоном і в Україні, то зараз їх батьки відмовляються від української освіти через те, що остаточно вирішили залишитися «там». Таке рішення приймають батьки не тільки тих хто навчається у старшій школі – це стосується всіх вікових категорій.

Влада закриває очі на те, що насправді відбувається: вона обманює і себе, і нас розповідаючи, що у нас все добре. Ситуація критична. Поки представники влади (куми, сестри, брати, батьки) грабують пересічних громадян, громадяни висловлюють своє ставлення до влади найпростішим способом: їдуть з країни і вивозять дітей.

Володимир Страшко: «… коли раніше люди закінчували в Україні школи і їхали вчитися в Європу здобувати освіту, то це був такий освітній туризм. Але зараз це про те, що вони роблять свідомий вибір». Будуть адаптуватися «там».

Хто їде? Не тільки ті, хто живе у прифронтових містах Херсонської, Харківської, Дніпропетровської чи Запорізької областей. У лютому 22-го першими в черзі на кодоні шикувалися ті, хто вважає себе «справжніми патріотами» з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Ужгородської, Закарпатської та інших західних областей. Вони також сьогодні заявляють, що залишаться в Європі (Америці, Канаді). Чому? Не бачать перспектив «тут»!

Разом за учнями їдуть і викладачі. Ось вам і дилема: з одного боку – немає кому вчитися, з іншого – кому вчити. Результат? Школи й далі будуть закривати. Якщо раніше говорили, що слід залишити 1 школу на 3 – 4 села, то зараз стоїть питання про те, що необхідно залишати 1 на 8 – 10 сіл.

Ще більше проблем у вищій школі, де викладач отримує 7 – 9 тис. грн. (а прибиральниця 10 тис.). Хто буде працювати за 204 євро на місяць «тут», якщо будь-який «безхатченко» з України «там» отримує 400?!

Навіщо Україні така кількість ВНЗ? Зараз стоїть питання: слід скоротити 3/5 від того, що є. У вишах таж проблема: немає кому навчатися, немає кому навчати – вступників як і викладачів все менше.

Пенсіонери підуть, хто встане на їхнє місце? Когось це турбує? Нітрохи. Головна проблема ділків від влади: вкрасти черговий мільярд. Чи виживе країна? Це не їх проблема. Вони точно знають де проведуть старість: у «хатинці» у Австрійських чи Італійських Альпах або на Женевському озері з чистим повітрям і мальовничим пейзажом за вікном…

подключи новый интернет и ТВ в Бессарабии от Sohonet.ua за 120 грн