Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Чи є привід не спати?

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Угоду «Про надра» ще не підписали, а деякі «фахівці» понаписували про неї таке, що час йти стрілятися: «Україна все віддала задурно, нічого не отримала, все втратила на кілька століть наперед». Для когось таке трактування відкрило шлях до інфаркту.

Панове, не слід вірити всьому про що пишуть; не слід довіряти «фахівцям» які скажуть все що завгодно, аби тільки похизуватися собою, так само як і довіряти «Інтернетвиданням»вони не несуть відповідальності за достовірність розміщеної інформаціїаради грошей йдуть на все).

Що стосується «Угоди» яку так активно коментують «фахівці», то насправді про що там йдеться нам не відомо – документ офіційно не оприлюднено.

Глобально це поки що не «документ», а так «протокол про наміри». Так, папери від імені Українського Уряду офіційна делегація підписала, а далі? «Папірці» стануть «документами» тільки тоді,коли їх ратифікує (ухвалить, узаконить) Верховна Рада України. А ратифікує? А голосів вистачить? А якщо ні, то тоді що? Тоді це просто «папірці».

А перед тим як слухати «фахівців» і заробляти інфаркт почуйте Президента України – офіційну особу. Не вірите Президенту? Маєте право… Тодіперед тим як панікувати, включіть логіку, якщо вона у вас є.

Що передбачає «Угода»?

Ось один з варіантів «точного» тексту який надіслав мені один з моїх дописувачів і попросив прокоментувати.

«1. Доступ к ресурсам

США получают приоритет в добыче стратегических ископаемых на Украине, включая нефть, газ, уран, литий, редкоземельные металлы, золото и другие ценные ресурсы».

Слід панікувати? Ми не бачили документ. Але, навіть якщо США і отримують «пріоритет» щодо «видобутку» корисних копалин, то що в цьому страшного? Вини будуть «видобувати». А далі? Де сказано, що вони мають право копалини вивозити за межі України? «Видобуток» і «реалізація» це різні речі. А чи має Україна підприємства для видобутку; чи контролює напрямок; чи не віддала право приватникам? Ці питання корелюються із наступною тезою.

«2. Привилегии для американских компаний

Американские фирмы получают налоговые льготы, свободу вывода прибыли в долларах и защиту от изменений в украинских законах, а также приоритет в получении лицензий и участии в гос-частных проектах».

Про які пільги йдеться? Думаю, що там немає нічого надзвичайного. Це витікає з: «… свободу вывода прибыли в долларах». На території України в обігу гривня. Звідки «американці» візьмуть долари? Будуть купувати. Де? В банку. Т.т. США куплять в Україні валюту США і вивезуть її у США. Гроші які Американці зароблять на розробках наших копалин,вони будуть вкладати у власну валюту купуючи її на території України. Де кримінал? Скоріш за все у них будуть пільги щодо її вивезення. У чому програє держава, яка вже заробила на продажі валюти?

І ще з цього пункту: «…свободу вывода прибыли в долларах…». «Фахівці» мабуть «випадково» пропустили ключове слово «ПРИБЫЛЬ». Вони будуть виводити не «дохід», вони будуть виводити «прибуток». Коли у підприємства з’являється «прибуток»? Після сплати податків. Нажаль Американську компанію не можна зобов’язатизалишати зароблені кошти в Україні (що було б здорово), але ми нічого не втрачаємо. Вони заробили, сплатили податки, а далі вправі розпоряджатися грошима на всій розсуд.

Ще, так саме тут: «…защиту от изменений в украинских законах…». Це твердження курям на сміх! Норма «нікчемна», про це вам скаже кожен, хто хоч трохи розуміється на праві. Трамп поставив себе понад Закон? «Король-сонце» Людовік XІVвідпочиває. Це маячня.

Українська Конституція чітко визначає порядок прийняття законів та захисту прав і свобод як громадян так і юридичних осіб.

Ст. 22 КУ: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод»; ст. 58 КУ: «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи».

Т.т. КУ передбачає що ніхто не може зазнавати утиску своїх прав, НПА не можуть бути змінені у бік погіршення, але не сказано, що закони не можуть бути змінені. Все про що йдеться у цій частині відповідає КУ: захист від погіршення. Нажаль деякі «фахівці» закладають у цю норму свій підтекст.

Що стосується частини пункту щодо: «…приоритет в получении лицензий и участии в гос-частных проектах», так, їм будуть надані права «пріоритету», але ж це не зобов’язання, це право брати участь у проектах власниками яких може бутияк держава так і приватний бізнес. Де кримінал?

Ст. 26 КУ: «Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України…».

Що вони отримують поза законом? Там де вони будуть працювати держава чи громадяни вже володіють правом на ведення розробки чи видобування корисних копалин? Когось позбавляють їх права?

Ст. 41 КУ: «… Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним».

«3. Гарантии Украины

Украина обязуется не отзывать разрешения, не национализировать ресурсы и выполнять соглашения с американцами, несмотря на изменения в законах или власти».

Все це навіть віддалено не має відношення до  законності (ми про це вже говорили вище). Немає таких норм у праві: один несе відповідальність, а інший ні. Вибіркового права не існує.

Ст. 21 КУ: «Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними».

Що стосується дозволів та їх відкликання. Будь-який дозвіл видається на відповідних підставах. У договірних документах прописуються усі тонкощі,особливо коли це стосується таких болючих питань про які ми говоримо. Ми будемо працювати з американцями 50/50. При підготовці Договору юристи обох сторін внесуть туди силу-силенну запобіжників (виконання невиконання), і якщо одна з сторін не буде щось виконувати, то інша цеоскаржить в суді. А так як мова йде про видобуток копалин на нашій території, то ми маємо можливість впливати на недопущення порушень (є різні шляхи). Що зроблять американці? Вивезуть землю в Америку? Була б така можливість – вже б вивезли. Але ми говоримо про «добру волю». Ми таке вже проходили: хтось обіцяв нас захищати, а вони нас вибивають.

«4. Условия для перевода средств

Украина не обкладывает налогом переводы в долларах и не блокирует вывод средств США». Ми про це детально говорили вище. Все може бути вирішено у правовому полі.

«5. Превосходство соглашения

Соглашение имеет высшую юридическую силу, чем украинские законы, и действует в случае противоречий». Міжнародне право поки ніхто не відмінив. Угода не може бути вище ніж Закон. Це протирічить КУ та нормам права.

«6. Приоритет в контрактах

США имеют право первого отказа при более выгодных предложениях от других стран. Украина обязана сначала предложить контракты США».Запропонувати може, але, де сказано, що Україна повинна щось віддати? Ми пропонуємо певні умови контракту, а якщо американську сторону це не влаштовує? Ми рухаємося далі. Це не зобов’язаннявіддати задурно, це зобов’язання запропонувати їм першим.

«7. Бессрочность соглашения

Соглашение действует до тех пор, пока обе стороны не решат его прекратить». Це знову вигадки невігласів. Будь-який Договір укладається на відповідний термін і в ньому завжди прописані умови його розірвання.

Ми оглянули основні «страшилки» які рясно продукують ті, хто отримує задоволення від того, що люди живуть у паніці та жаху. Сподіваюся, що після прочитання матеріалу, хтось цієї ночі буде спати спокійніше.

Панове, а ви знаєте, що відповідно до ст. 57 КУ: «Кожному гарантується право знати свої права і обов’язки». Вивчайте, або бодай читайте законодавство.

читайте нас в Telegram