У Придністров’ї висунули вимогу відновити “молдовську мову” на законодавчому рівні
Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У Тирасполі заявили, що Кишинів має знову визнати на законодавчому рівні “молдовську мову”, якщо прагне зближення, а також визнати державними мовами російську та українську. Про це заявив так званий міністр закордонних справ невизнаного регіону Віталій Ігнатьєв, посилаючись на Newsmaker, пише “Європейська правда”.
Ігнатьєв коментував пропозиції, озвучені на зустрічі у форматі “1+1” в кінці лютого, де від віцепрем’єра з реінтеграції Молдови пролунала пропозиція перевести школи Придністров’я з “молдовською” мовою навчання на румунську та створити фонд конвергенції.
Ігнатьєв назвав це неприйнятним нав’язуванням та вважає, що натомість Молдова має знову визнати на законодавчому рівні “молдовську мову”, яку три роки як викреслили з конституції.
“У Придністров’ї три офіційних мови – молдовська, російська і українська. Громадяни можуть вільно обирати, якою будуть навчатися діти. Будь-які форми тиску чи нав’язування є неприйнятними”, – заявив придністровський посадовець.
Він заявив, що якщо Кишинів прагне зближення з Тирасполем, то має визнати державними “молдовську”, російську та українську мови поруч з румунською.
“Придністров’я офіційно звернулося з такою ініціативою, очікуємо реакції молдовської сторони”, – заявив Ігнатьєв.

Освіта – Південноукраїнський державний педагогічний університет, факультет іноземних мов. У команді БІ – з 2018 року. Власний кореспондент “Бессарабії INFORM” у Білгород-Дністровському районі
