Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Заробляли десятки тисяч доларів: на Одещині судитимуть угруповання, яке продавало дітей за кордон

Юлія Єрська 0 коментарів 4482 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


В Одеській області судитимуть трьох учасників злочинного угруповання, яке організувало злочинну схему незаконного вивезення дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування за кордон, з метою їхнього нелегального усиновлення іноземцями. Жертвами зловмисників стали щонайменше 25 дітей. Фігурантам повідомлено про підозру. Максимальне покарання за ці злочини – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої. Ще 13 особам, які причетні до злочинної схеми та перебувають за кордоном, в рамках окремого кримінального провадження повідомлено про підозру заочно. Про це із посиланням на пресслужбу поліції Одещини повідомляє “Бессарабія INFORM”.


Нагадаємо, викрили незаконну схему у грудні 2025 року.

13 дітей фігурантам вдалося незаконно перемістити за межі України та передати іноземцям, а спробу вивезення ще 12 дітей правоохоронці зупинили під час проведення слідчо-оперативних заходів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зловмисники діяли, обходячи заборону міждержавного усиновлення. Для цього вони оформлювали фіктивну опіку над дітьми на підставних осіб, переважно чоловіків призовного віку. Це давало таким “опікунам” можливість уникнути мобілізації та легально виїхати за кордон разом із дітьми. Окрім цього, учасники схеми використовували гуманітарні програми для українських біженців, що спрощували виїзд і легалізацію за кордоном, а також надавали право на проживання, роботу та соціальні гарантії.

Для оформлення опіки зловмисники застосовували підроблені документи — фальшиві довідки про доходи, договори оренди житла, свідоцтва про хрещення, які нібито підтверджували статус “опікунів” як хрещених батьків.

Крім того, учасники угруповання чинили тиск на посадовців служб у справах дітей і військовослужбовців ТЦК та СП, використовуючи корупційні зв’язки та видаючи себе за впливових осіб, зокрема представників Офісу Президента України, органів з питань усиновлення та адвокатської спільноти. Один із фігурантів, який наразі проживає за кордоном, прикривався діяльністю міжнародного благодійного фонду, де обіймав керівну посаду.

Таким чином ділки вводили в оману посадовців і військовослужбовців ТЦК та СП та домагалися ухвалення рішень про призначення підібраних осіб опікунами, надання їм відстрочки від мобілізації та дозволів на виїзд дітей за кордон.

На підставі зібраних доказів трьом учасникам злочинної схеми – двом жителькам Львова, віком 39 і 48 років, серед яких організаторка, та 28-річному перевізнику дітей з Київщини висунули обвинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу України, залежно від їхніх дій:
ч. 3 ст. 149 – організація переміщення та передачі людини, вчинена з метою експлуатації, щодо неповнолітнього та малолітнього його опікуном та піклувальником, щодо кількох осіб, повторно, за попередньою змовою групою осіб, організованою групою, а також замах на такий злочин;
ч.ч. 2, 3 ст. 332 – організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів, усуненням перешкод, вчинена повторно, за попередньою змовою групою осіб, організованою групою, з корисливих мотивів;
ч. 3 ст. 358 – підроблення, використання офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його іншою особою, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з метою використання його підроблювачем, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Всім трьом фігурантам суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, яким вони скористалися.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Заробляли десятки тисяч доларів: на Одещині судитимуть угруповання, яке продавало дітей за кордон

Заробляли десятки тисяч доларів: на Одещині судитимуть угруповання, яке продавало дітей за кордон

Заробляли десятки тисяч доларів: на Одещині судитимуть угруповання, яке продавало дітей за кордон

Заробляли десятки тисяч доларів: на Одещині судитимуть угруповання, яке продавало дітей за кордон

читайте нас в Telegram
guest

0 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x