В Україні глобально змінюються умови торгівлі пшеницею

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Новий сезон зернових 2025/26 почався не з гучного старту, а з обережних кроків: фермери стримують продажі, врожайність перших полів нижча за торішню, а ринок уже відчуває дефіцит пропозиції. Про це розповіла директорка департаменту дослідження ринків Украгроконсалт Єлизавета Малишко, передає “Бессарабія INFORM”.
Директорка департаменту застерігає, що попри короткочасне зростання цін, конкуренція на світовому ринку лише посилюється. За її словами, збирання ранніх зернових у регіоні почалося пізніше, ніж торік, через прохолодний травень і червень, а врожайність перших обмолотів виявилася нижчою. Зокрема, перші показники пшениці становлять 2,51 т/га проти 3,12 т/га минулого року.
«Пшениця має високу якість, фермери не поспішають продавати її за поточними цінами, очікуючи на зростання вартості. Короткострокове підвищення цін можливе, як уже видно на прикладі ячменю», – зазначила експертка.
Водночас вона наголосила, що у середньостроковій перспективі ціни стримуватимуть фундаментальні чинники: очікується збільшення світового виробництва пшениці на 1%, а в ЄС прогнозується врожай на 14–15% вищий, ніж торік.
Також у рф оцінки врожаю становлять до 90 млн тонн, а експортна політика стає м’якшою.
«Посилення конкуренції та зростання пропозиції будуть тиснути на український ринок», – підсумувала Малишко.