У Ренійській громаді завершилась перша під час війни археологічна експедиція: що знайшли

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
У кінці червня на території села Орлівка Ренійської громади завершилась перша під час війни чотиритижнева археологічна практика студентів історико-філологічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. Ушинського. Про це повідомили на сайті закладу вищої освіти, передає «Бессарабія INFORM».
Археологічні розкопки проводилися під керівництвом доктора історичних наук Ігоря Бруяка та асистента Владислава Водька.
Серед найцікавіших знахідок експедиції:
- римські монети імператорів Антоніна Пія та Констанція ІІ;
- римські фібули (застібки) так званого воїнського типу;
- червонолаковий керамічний світильник;
- уламок кам’яної булави пізнього бронзового віку;
- два поховання – одне з яких, ймовірно, черняхівської культури;
- велика кількість кераміки різних періодів.
Дослідження проводились на околицях Кам’яної гори – унікального геологічного утворення, де в римський період функціонувала прикордонна фортеця Римської імперії. Саме ця височина контролювала найвужчу частину Дунаю, де з давніх часів існувала переправа, яка була стратегічно важливою точкою регіону.
Дослідження Кам’яної гори почалися ще у 1960-ті роки. Тут були виявлені залишки римської фортеці, яка входила до системи прикордонної оборони Римської імперії. Сьогодні ж основна увага зосереджена на території передмістя, де археологи знаходять залишки давніх споруд та численні артефакти: римські печі, ями, побутові речі, прикраси, монети, кераміку – докази жвавих торговельних і культурних контактів місцевого населення з містами Середземномор’я та степовими районами Північного Причорномор’я. Особливо цінними є поховання, які допомагають відтворити уявлення про побут і вірування людей минулого.
Розкопки велись на південному заході городища. Робота археолога – це не лише щітки й пензлики, але й лопата, металошукач, терпіння і точність. Саме вправне володіння лопатою дозволяє обережно відкривати культурні шари, не пошкоджуючи артефакти. А металошукач допомагає не загубити серед ґрунту римські фібули, монети чи інші металеві знахідки.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Ізмаїл