Дякуємо, що читаєте нас українською💪

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інна Дерменжі 2 коментаря 18198 перегляду

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


З кінця квітня в Дунайській філії Одеської обласної клінічної лікарні (колишньої Дунайської обласної лікарні), що розташована в Ізмаїлі, почав працювати 34-річний інтервенційний кардіолог, інтервенційний нейрорадіолог Андрій Стефанчук, який вже встиг провести дві унікальні для півдня Одещини операції з механічної тромбектомії. А з 1 липня молодий спеціаліст очолив лікарню, аби повернути  інсультний пакет, який медзаклад втратив ще у квітні, а також створити тут сучасний кардіоінсультний центр, де б могли надавати якіснішу медичну допомогу у випадках гострих серцево-судинних захворювань. Який стратегічний розвиток очікує медзаклад найближчим часом, та що вже зроблено для його повноцінної роботи, кореспондентці «Бессарабії INFORM» в ексклюзивному інтерв’ю напередодні Дня медичного працівника розповів виконуючий обов’язки заступника генерального директора Дунайської філії Андрій Андрійович Стефанчук.


Варто зазначити, що це вже третій керівник лікарні за останній рік. На початку вересня минулого року у колишній Дунайській лікарні пройшли доволі скандальні кадрові зміни. Тоді, попри бурхливу реакцію колективу, новим очільником Дунайської філії було призначено Миколу Анатолійовича Бондара, за фахом юриста та фармацевта. Тим самим Микола Бондар замінив на посаді Віталія Гайдукова, який був генеральним директором Дунайської обласної лікарні чотири роки. Навесні Микола Бондар написав заяву про звільнення за власним бажанням та залишив керівну посаду. А вже в кінці квітня Національна служба здоров’я України припинила фінансування пакету щодо  надання медичної допомоги пацієнтам з гострим мозковим інсультом. Тому врятувати ситуацію було доручено Андрію Стефанчуку, який з 1 липня очолив лікарню.

  Знайомство

Андрій Андрійович Стефанчук народився у 1991 році в колишньому Балтському районі. Він закінчив Одеський національний медичний університет за напрямком «педіатрія», а вже згодом – «сімейна медицина». Завершивши інтернатуру по сімейній медицині, Андрій Андрійович одразу пішов на спеціалізацію по кардіології, оскільки у 2018 році на базі Балтської багатопрофільної лікарні відкривався Центр інтервенційної кардіології відносно інфарктів, що став філією Одеської обласної клінічної лікарні. Пізніше він отримав спеціалізацію по інтервенційній кардіології. У Балтській багатопрофільній лікарні працював і кардіологом, і інтервенційним кардіологом. Два роки Андрій Андрійович очолював Центр.

Згодом лікар перевівся до Одеської обласної клінічної лікарні, де працював у відділенні інтервенційної серцево-судинної та нейроваскулярної радіології.

«Через рік завідувач відділенням сказав, що мені треба працювати в напрямку ішемічних інсультів та з приводу тромбектомії, операцій на судинах шиї голови та головного мозку. Тому в Полтаві я успішно завершив курси тематичного вдосконалення з приводу механічних тромбектомій (виділення тромбу з внутрішньої мозкової артерії механічно)», – зазначив спеціаліст.

Андрієм Андрійовичем було проведено чимало навчань з  інсульту, ішемічного інсульту, оскільки це була нова спеціальність. А в листопаді минулого року він проходив курси в столиці Латвії – Ризі з механічної тромбектомії.

Всього за своєю спеціалізацією лікар працює вже вісім років: чотири роки – в Балтській багатопрофільній лікарні, чотири роки – в Одеській обласній клінічній лікарні.

Відео – Ксенія Переверзева

Дві унікальні операції

Тільки-но Андрій Стефанчук приїхав з Одеси та заступив на чергування в Дунайській філії, через годину надійшов хворий (ізмаїлець близько шістдесяти років) з трьохгодинним ішемічним інсультом в басейні правої середньомозкової артерії з важкою дизартрією. Пацієнт не міг розмовляти, був грубий лівосторонній геміпарез. У хворого не рухалась верхня кінцівка, не було ніякої активності в нижній кінцівці. Пацієнту був проведений тромболізис – медична процедура, яка використовується для розчинення тромбів (кров’яних згустків) за допомогою спеціальних препаратів, що вводяться в кров. Після завершення тромболітичної  терапії через годину з заздалегідь підготовленою операційною було оцінено стан хворого – покращення неврологічного дефіциту не було.

«Ми направили чоловіка до операційної, провели церебральну ангіографію (інвазивний метод обстеження судин головного мозку), виявивши оклюзійне ураження мозкової артерії. Відразу ж наявним набором медобладнання  зайшли в середньомозкову судину, поставили  стент-ретривер, який зафіксувався в тромб. За допомогою аспірації вдалося все забрати, повністю відновивши кровообіг в правій середньомозковій артерії та кровопостачання до головного мозку.

Хворий був переведений до палати інтенсивної терапії, де спостерігався далі. Через добу пацієнт відновився майже повністю – повернулися мова та рух кінцівок. На другу добу чоловік вже був більш активний. На третю добу я зайшов в палату, а хворий вже спокійно сидів на ліжку, переглядаючи в телефоні останні новини», – розповів лікар.

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Як згадує Андрій Андрійович, через два дні після проведення першої унікальної операції до медзакладу з Ренійської лікарні привезли шістдесятирічного пацієнта з мозковим інсультом тривалістю три з половиною години. У хворого була виявлена оклюзія лівої внутрішньої сонної артерії, правосторонній геміпарез, порушення мови, девіація язика, голови. Спочатку пацієнту був проведений тромболізис, який виявися неефективним. Тому довелося провести тромбекстракцію (якщо розчинити тромб не вдається, то лікар проводить через катетер стент-ретривер, чекає декілька хвилин, щоб до нього прикріпився тромб, і витягає його з судини). Після тромбекстракції девіації зменшилися, неврологічний дефіцит значно зменшився. Через добу хворий відновив повністю мову, рухи в кінцівках, почав вставати з ліжка. На другу добу він був переведений до інсультного відділення.

Варто зазначити, що це унікальні для півдня Одещини операції з механічної тромбектомії.

«Ці дві операції, нові для півдня Одещини, були успішними, з повним регресом неврологічного дефіциту та відновленням функцій. Спочатку був проведений тромболізис хворим, який не був успішним. Потім були виконані дві тромбектомії. Пацієнти повністю відновилися та поїхали на своїх ногах додому», – резюмував Андрій Стефанчук.

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Відновлення інсультного пакету та створення сучасного кардіоінсультного центру

Варто зауважити, Дунайська філія втратила інсультний пакет після перевірки через дрібні недопрацювання та кадровий дефіцит, тому потрібно було діяти негайно. Завдяки плідній співпраці та підтримці генерального директора Одеської обласної клінічної лікарні Сергія Васильовича Калінчука, Одеської обласної військової адміністрації, обласного департаменту охорони здоров’я до кінця року мешканці півдня Одещини зможуть отримати якісні медичні послуги на базі Дунайської філії, де буде функціонувати потужний кардіоінсультний центр, ідея створення якого належить Сергію Калінчуку. Саме завдяки Центру та залученню нових спеціалістів вдасться повернути лікарні інсультний пакет.

Як запевняє очільник Дунайської філії Андрій Стефанчук, зараз Національна служба здоров’я України вимагає наявність в медзакладі цілодобових постів, де буде забезпечено нагляд та контроль за пацієнтами.

«Наша задача сьогодні – втримати саме надання медичної допомоги. Зараз ми працюємо над тим, щоб  відновити інсультний пакет, робимо зміни в структурі відділень, кадровій політиці тощо. Ми повинні напрацювати всі механізми, аби в кінці року подати запит на підписання нового пакету.

У нас пакет не звичайний по тромболізису, а включатиме два варіанти лікування – тромболітична терапія та  механічна тромбектомія. Він трішки більший за звичайний інсультний пакет, тому до нього треба підійти буде більш спеціалізовано та професійно», – зазначив Андрій Андрійович.

За словами лікаря, наразі в Дунайській філії з 1 липня створені нейрореаніміція спеціально для важких пацієнтів з інсультами та інсультний блок. Зараз є намір зібрати молоду потужну команду, тому активно підбирають спеціалістів. Так, за розпорядженням генерального директора Одеської обласної лікарні Сергія Васильовича Калінчука, до Ізмаїла приїхали чотири анестезіологи, які чергують спільно з місцевими колегами. До Дунайської філії з обласної лікарні був також  направлений невролог, а в лікарні вже працюють два власних неврологи. Окрім того, для пацієнтів з інсультом працює реабілітолог з Одеси. Але в планах знайти місцевого штатного реабілітолога.

Андрій Андрійович додав, що в Дунайську філію вже працевлаштована лікарка, яка раніше працювала в інсультному центрі в Луганську. Також прийшла сімейна лікарка, яка зараз проходить курси спеціалізації, аби до кінця року стати неврологом. Таким чином, до кінця року медзаклад матиме вже чотирьох власних неврологів.

Очільник лікарні підкреслює, що наразі є підтримка обласного департаменту охорони здоров’я, голови Одеської ОВА, Ізмаїльської районної військової адміністрації та Ізмаїльської міської ради. Також в Дунайській філії склалося гарне взаєморозуміння з генеральними директорами Центральної районної лікарні та Ізмаїльської міської центральної лікарні.

«З Ізмаїльською міською центральною лікарнею, у якої є також інсультний пакет, ми домовилися з приводу інсультів, що працюємо через день, приймаємо хворих з 8 години ранку до 8 години ранку. Є відповідний наказ обласного департаменту охорони здоров’я.

Окрім того, всі тромбектомії для пацієнтів, які потрібно виконати, будуть проводитися в Дунайській філії на ангіографі, оскільки не у всіх випадках може бути ефективною тромболітична  терапія.

Якщо пацієнт знаходиться в «терапевтичному вікні», ми можемо його забрати до нас, провести спеціалізоване лікування у вигляді реваскуляризації мозкових судин через механічну тромбектомію, яку можна виконати тільки в Дунайській філії», – пояснив Андрій Андрійович.

Андрій Стефанчук наголосив на тому, що наразі лікарні потрібні не менше шести анестезіологів, ерготерапевт, психолог, медичні сестри будь-якого напрямку та молодші медичні сестри.

«Чому медичні сестри будь-якого напрямку? Бо ми готові навчити їх навичкам роботи в кардіоінсультному центрі», – зауважив Андрій Андрійович.

Слід зазначити, що в цілому Дунайська філія має у своєму розпорядженні передове обладнання, включаючи новітній ангіограф, який дозволяє проводити досконалу і точну діагностику, а також не тільки тромболізис, а й більш ефективну в плані реабілітаційних заходів тромбектомію або тромбекстракцію для відновлення перфузії в кровоносних судинах. Для цього і хочуть розвивати сучасний кардіоінсультний центр, аналогів якому немає на півдні Одещини. Він повинен працювати на благо людей та за сучасними європейськими стандартами.

Андрій Стефанчук пояснив, що Центр займатиметься зокрема лікуванням інсультів та інфарктів на базі декількох відділень. Наприклад, наразі тут розгорнуто 12 кардіохірургічних ліжок, шість – реанімаційних. По нейрослужбі тут будуть шість ліжок нейрореанімації та близько десяти ліжок інсультного блоку. Окрім того, працюватиме загальнотерапевтичне відділення, де будуть неврологічні, кардіологічні, гастроентерологічні ліжка тощо.

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Стратегічний розвиток лікарні

Андрій Стефанчук вважає колишню Дунайську обласну лікарню медзакладом з великими можливостями, де з часом будуть лікуватися не тільки мешканці півдня Одещини, а й пацієнти з Румунії.

«В перспективі ми створимо всі сучасні методи лікування, покращимо якість надання медичних послуг, з якими є ряд питань, бо місцеві лікарі задля того, аби гарно працювати, повинні інколи їздити навчатися, розвиватися, читати всі накази МОЗ, ознайомлюватися з нововведеннями в медицині», – пояснює лікар.

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії

Тут ще прагнуть створити цілодобові пости в різних напрямках.

«Наприклад, в Дунайській філії лабораторія не працювала цілодобово. Ми зараз виходимо на цілодобовий пост по лабораторії. По іншим спеціалістам теж намагаємося зробити цілодобові лікарські пости в інсультному блоці. Цілодобово працюватимуть анестезіолог-реаніматолог та інтервенційні кардіологи. Послуги комп’ютерної томографії теж надаватимуться 24/7», – наголошує Андрій Стефанчук.

Також у Дунайській філії хочуть розширити перелік наявних відділень. Так, на третьому поверсі лікувального корпусу мають намір відкрити паліативне відділення на тридцять ліжко-місць. На цьому поверсі хочуть розгорнути реабілітаційне відділення на тридцять ліжко-місць для хворих після мозкового інсульту, травм тощо. Ще в лікарні прагнуть нарешті реалізувати проєкт зі створення великого реабілітаційного центру на 120 ліжко-місць в триповерховому корпусі, який був законсервований протягом 38 років.

Інтервенційний кардіолог очолив лікарню в Ізмаїлі: чому це шанс для всієї Бессарабії
Триповерховий корпус, де хочуть розмістити реабілітаціний центр

В.о. заступника генерального директора Дунайської філії Одеської обласної клінічної лікарні Андрій Стефанчук в майбутньому хоче бачити ввірений йому медзаклад потужною надкластерною лікарнею, якою безперечно її зробить кваліфікований медичний персонал. Тому напередодні Дня медичного працівника, який  відзначається в Україні 27 липня, Андрій Андрійович побажав своїм колегам здоров’я, натхнення, кар’єрного росту, мирного неба, перемоги всім, а найголовніше – щоб не було професійного вигорання.

читайте нас в Telegram
guest

2 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ольга
Ольга

Це дуже класний лікар! Дякую йому від усього серця!

Юрій
Юрій

Низький уклін, док! Зі святом!

2
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x