Археологічний скарб під виглядом біжутерії прямував з Аккермана до Німеччини

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Київські митники зупинили спробу вивезення за кордон прикраси, частина якої — справжні археологічні скарби, визнані культурними цінностями. У міжнародному поштовому відправленні, яке прямувало з Білгород-Дністровського до Німеччини, була зовсім не біжутерія, як його вміст задекларував відправник. Про це, посилаючись на Державну митну службу, повідомляє “Бессарабія INFORM”.
Побачивши прикрасу, митники запідозрили щось недобре і передали намисто на експертизу до Національного музею історії України.
“Результат вразив навіть експертів: 16 із 35 намистин — автентичні артефакти І–XII століть і є предметами археології та належать до культурних цінностей. Подібні предмети відомі на античних та черняхівських пам’ятках давньоруського часу. Вони виготовлені переважно з кольорового скла, мають характерну іризацію (той самий райдужний блиск). Решта намистин — сучасна дешева підробка. Імовірно, саме так відправник і намагався приховати справжню цінність серед звичайного намиста”, – йдеться у повідомленні.
У митниці нагадують: предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.
Стосовно відправника складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Намисто вилучено.

Освіта – Південноукраїнський державний педагогічний університет, факультет іноземних мов. У команді БІ – з 2018 року. Власний кореспондент “Бессарабії INFORM” у Білгород-Дністровському районі
Добре, що затримали