Дякуємо, що читаєте нас українською💪

росія не відмовиться від планів щодо захоплення Одеси: чи здатен зараз на це ворог і чим йому загрожують два варіанти розвитку подій

Інна Дерменжі 13 коментарів 33750 переглядів

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)


Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи на саміті «Україна – Південно-Східна Європа», повідомив, що росія планує захопити Одесу і вийти на кордони з Молдовою та Румунією. Ця заява викликала гостру реакцію у вкрай емоційних громадян, тому слід розібратися в суті питання – особливо щодо можливостей російських окупаційних військ діяти за озвученим президентом сценарієм. Детальніше про це – у матеріалі спільного проєкту OBOZ.UA та групи «Інформаційний спротив», передає «Бессарабія INFORM».


Насамперед треба зазначити, що росія завжди ставила, ставить і буде ставити перед собою за мету захоплення Одеси для виходу на Молдову і повного контролю Чорного моря. Тому президент озвучив плани, які рф завжди буде виношувати, але чи зможе реалізувати – це вже інше питання.

Крім того, не забуваємо, що ця заява прозвучала на міжнародному майданчику, де важливо озвучувати загрози, які походять від росії для Європи, яка залишається в сплячці. Однак розуміння загроз для середньостатистичного європейця приходить лише за допомогою екстраполяції.

Але це що стосується дипломатичної роботи, а що ж із можливостями російських окупаційних військ провести зараз таку операцію?

Потенціал РОВ щодо окупації Одеси з моря

На початку повномасштабного вторгнення рф, у 2022 році, російські окупанти планували захопити Одесу за допомогою висадки десанту морської піхоти. На той момент у Чорноморського флоту рф була можливість провести одноразове десантування до 4,5 тисячі морпіхів. Але цей план зірвала як берегова оборона Одеси, так і відсутність у ворога перевіреної розвідінформації щодо боєздатності українського протикорабельного комплексу «Нептун».

Адже в разі завдання ним удару по російських великих десантних кораблях, ті б опинилися на дні Чорного моря разом із тисячами морпіхів, а такого провалу на самому початку війни РОВ дозволити собі не могли. І недарма побоювалися, адже через деякий час саме «Нептун» і потопив ракетний крейсер «москва».

Нині на чергуванні в Одеській області стоять не тільки ПКРК «Нептун», а й Harpoon, що значно розширило наші оборонні можливості.

Але крім сухопутних протикорабельних комплексів, є ще й безекіпажні катери, під пильним наглядом яких перебуває Чорне море і які перетворилися за ці роки на кошмар для Чорноморської флотилії. Так, саме флотилії, адже у нинішньому складі флотом це вже не назвати – і все завдяки системним ударам БЕКів.

З цього можна зробити висновок, що можливості висадки десанту і захоплення Одеси та області з моря у росії на сьогодні відсутні. А що щодо сухопутної операції?

Сухопутний прорив на Одесу

Наразі найближчим до Одеси сухопутним угрупованням російських окупаційних військ є УВ «Днепр» на лівому березі Херсонської області. У його складі приблизно 125 тисяч окупантів. Періодично вони намагаються невеликими групами висаджуватися на правий берег, ведуть постійні бої за херсонські острови, але при цьому не досягли успіхів.

Важливо розуміти й те, що ці 125 тис. о/с розподілені по лівому березі Дніпра, також частина перебуває в тимчасово окупованій Запорізькій області, а не сконцентровані на одній ділянці.

У тимчасово окупованому Криму розміщується група військ “Оборона Крыма” чисельністю близько 12 тисяч особового складу – вона призначена для контролю півострова.

Для порівняння: в Авдіївській наступальній операції, що розпочалася в жовтні 2023 року, РОВ залучили до 100 тисяч особового складу. І станом на зараз ця операція, що перейшла в Покровську, має результатом просування до Покровська на 45 кілометрів, на Новопавлівку – на 65 км.


У разі сухопутної операції з метою захоплення Одеси російським окупантам необхідно буде форсувати Дніпро, захопити правобережну Херсонщину і Херсон, Миколаївську область і Миколаїв, зайти в Одеську… Форсувати річки й лимани. І все це, тільки якщо говорити про рух уздовж трас протяжністю понад 180 кілометрів.

У російської армії, яка понад півтора року намагається окупувати Часів Яр, рік розбиває лоб об Торецьку агломерацію й досі не почала бої за Покровськ, водночас пересіла з танків і ББМ на мотоцикли, “Жигулі” та “Ниви”, є потенціал здійснити ривок на Одесу?

Ба більше, якщо розглядати детальніше становище РОВ на півдні України, то в Херсонській і Запорізькій областях вони найбільш уразливі у питаннях матеріально-технічного забезпечення та контролю територій. Занадто великі площі окуповані як для угруповання в 125 тисяч тіл, та ще й з вельми некомфортною логістикою.

Висновки

Апетити щодо Одеси росія ніколи не вгамує, але хотіти – це одне, а бути в змозі, могти – зовсім інше. Проте важливо, щоб у Європі розуміли: якщо вони не хочуть рф біля своїх південно-східних кордонів, то підтримка України має здійснюватися в необхідному обсязі.

Нездатна захопити Одесу росія регулярно тероризує її системними нальотами дронів-камікадзе. Одесі потрібно більше ППО, про що неодноразово писалося й говорилося.

І те, що вдалося відстояти у 2022 році, не означає, що війна завершилась і ворог переможений. Кожне тилове місто України зараз у зоні небезпеки, і це регулярне нагадування потрібне насамперед нашим європейським партнерам.

читайте нас в Telegram
guest

13 коментарів
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
сьома
сьома

СЬОГОДНІШНЯ НІЧ ПОКАЗАЛА ЩО ЗДАТЕН, ЩЕ ЯК ЗДАТЕН

воїн
воїн

ще трохи — і самі будуть обороняти Таганрог від «Байрактарів».

читачка
читачка

Президент правильно зробив, що нагадав світові, що Україна – не лише про власну безпеку, а й про безпеку Європи. Бо якщо ворог дійде до кордонів Румунії — це вже війна НАТО.

Ася
Ася
Ответить на  читачка

сколько еще людей наших погибнет?

Кордон
Кордон
Ответить на  Ася

Ваших-це кого?

ДядяВася
ДядяВася
Ответить на  Кордон

явно что граждан Украины, которые типа будут оборонять, а людей не хватает. ТЦК вон как свирепствуют

Жека
Жека

ворога недооцінювати не можна — загроза реальна, і розслаблятись ні нам, ні Заходу не час.

Ник Ник
Ник Ник
Ответить на  Жека

запад уже расслабился*( у них теперь Иран в приоритете

Одеса
Одеса
Ответить на  Жека

так, коли недооцінюєш ворога, платиш дорого

експерт
експерт

але кожен день зволікання Європи з постачанням зброї – це шанс для ворога.

ДядяВася
ДядяВася
Ответить на  експерт

а своё оружие клепать не судьба, или мозгов не хватает… Десятилетиями одни только концерты и шоу устраивали, а воспитание инженерных кадров срали… О чём вообще говорить, даже в самоё Европе не хватает вооружений. А систем ПВО по всему миру )))

Толян
Толян

Єдина реальна загроза Одесі – це авіація й дрони. А от сухопутний наступ – це фантазії кремля на фоні поразок. Тому головне зараз — більше ППО і більше політичного тиску на союзників, аби допомога не затримувалась.

ДядяВася
ДядяВася
Ответить на  Толян

для того что бы сделать много ПВО, нужно много технических специалистов, у кого руки растут из нужного места и головы варят хорошо, а не то что большинство тупиц и бездельников, которые даже учится не хотят. А ПВО это всегда точные науки, физика, математика, механика… Много ла таких конструкторов в Украине, да и в Европе, потому что медленно они делают, зато полно тех кто нутеллу там топчет в жопе у партнёров и чупа-чупсы отсасывает, не, ну а чё, тоже инженера своего дела ))) А по поводу сухопутного пришествия, ну так вода камень точит, ВСУ уменьшаются в количестве и однажды вот-вот рухнет оборона. О каких поражениях у России речь, когда Авдеевка, Бахмут далеко позади. Они уже в Днепропетровской области. И как там ваша курская авантюра, около 80 000 л/с мотивированных боевиков ВСУ там лежат и гниют до сих пор. РФ выбила со своих территорий.

13
0
Поділіться своєю думкою з цього приводу в коментарях під цією новиною!x