“Вишиванка переможе»: автоледі Бессарабії провели III патріотичний автомарафон на підтримку ЗСУ

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Вчора, 17 травня, у Болграді стартував III щорічний жіночий автомарафон «Вишиванка переможе» — яскрава патріотична подія, присвячена до Міжнародного дня вишиванки, 34-ї річниці Незалежності України та підтримки Збройних сил України, у якої взяла участь й кореспондентка «Бессарабії INFORM».
Зазначимо, що цьогоріч маршрут подовжився, охопивши не лише Болградську громаду, а й село Баннівка сусідньої Василівської ТГ, перетворившись на справжній культурний і туристичний вояж. Автоледі з Болградщини та Ізмаїльщини, прикрашені вишиванками й національними прапорами, вирушили з центральної площі Болграда, де вже за традицією передали символічну вишиванку молоді — танцюристкам ансамблю «Натхнення» (керівниця Вікторія Алавацька).
Вишиванку також передали в дарунок Болградському міському голові Сергію Димитрієву через секретаря міськради Віру Ніколаєнко, яка виступила з теплими словами підтримки:
«Ваш маршрут — це 34 кілометри не лише на честь Незалежності, а й на честь віри в Перемогу, любові до рідної землі й вдячності ЗСУ. Ви — наші амбасадорки сили та надії».
Жінки пронесли синьо-жовтий прапор над автомобілями та рушили в напрямку Баннівки. Попри хмарне небо, дощ не зіпсував події, а лише підкреслив яскравість вишиванок. Упродовж подорожі працівниця Туристичного інформаційного центру «Болград» надсилала учасницям інформацію про заповідні місця та історичні пам’ятки маршруту.
У Баннівці автоледі зустріли живим коридором, що створили місцеві жителі із рушниками, оплесками та у вишиванках. Люди виходили зі своїх домівок, щоб привітати колону.
Події тут розпочалися з тематичного заходу «Вишиванка переможе!» біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де гостей вже очікували староста села Віктор Генчев, директорка Будинку культури Жанна Пундєва зі своєю яскравою талановитою командою.
«У вишиванках, як у кольоровому відлунні нашої душі, ми зібралися біля постаті, яка стала символом української правди, гідності й нескореності — біля пам’ятника Тарасу Шевченку», — пролунали слова ведучої Діани Цонєвої.
Під звуки пісні «Думи мої, думи» учасниці автомарафону поклали квіти до пам’ятника Шевченка, одного з чотирьох наявних меморіалів на честь Кобзаря у селах на півдні Одещини. Староста села Віктор Генчев зазначив, що пам’ятник Шевченку у Баннівці з’явився завдяки підтримці Юрія Ткаченка, родинне коріння якого бере початок із цього села. Його внесок у збереження традицій — це пошиття костюмів, відновлення джерела «Дмитра Генчева», висаджування дерев і культурні обміни з Черкащиною.
Тут же, біля пам’ятника видатному українському поетові, присутні вшанували загиблих у російсько-українській війні героїв. Після чого ідейна натхненниця автомарафону Жанна Сусліна разом з колегами передала старості символічний подарунок — вишиванку, що єднає покоління та громади.
«Цей марафон має на меті об’єднати жіночий дух у ці непрості часи, підтримати та зміцнити нашу віру в Перемогу України», — зазначила Жанна Сусліна.
Біля арт-об’єкту «Я люблю Баннівку» Віктор Генчев провів історичний екскурс про село, а потім делегація рушила до пам’ятника ще одному видатному землякові — генералу Болгарської Кінної армії Івану Колєву.
Зустріч гостей продовжилось у музеї-садибі «Българска къща», де жінки не лише доторкнулися до унікальної історії маленької Бановці, а й танцювали болгарське хоро, отримали сувеніри та долучились до висадки мальв. Вони також відвідали Будинок культури — центр життя Баннівки, на відродження якого тут дуже сподіваються після закінчення війни.
Завершилось дійство флешмобом, спільними танцями та побажаннями, а також фінальним зверненням Жанни Сусліної:
«Я знаю, що сьогодні серед нас є жінки, які втратили своїх чоловіків на війні… Ми шануємо їхню пам’ять, ми вдячні».
Жінки повертались додому з новим відчуттям єдності, гордості за рідний край і розумінням: бути туристкою в себе вдома — це не лише можливо, а й важливо. Бо кожна вулиця, кожна хата, кожен рушник тут — це частинка великої історії України.
«Вишиванка переможе» — не просто автомарафон. Це — шлях до Перемоги крізь культуру, пам’ять і силу жінок Бессарабії», – додала ініціаторка його проведення.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ у місті Болград
це було зворушливо, дякую організаторам!