Україна та США підписали угоду про корисні копалини: що вона передбачає

Ви можете обрати мову сайту: Українська | Русский (автоперевод)
Україна та США підписали угоду про доступ до українських природних ресурсів. Про це повідомила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко. Своєю чергою президент Америки Дональд Трамп назвав угоду вигідною для США та заявив, що його країна заробить значно більше, ніж було вкладено. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.
“Як домовились Президент Володимир Зеленський та Президент Дональд Трамп, спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США — Україна”, – написала Свириденко.
Угодою передбачено, що спільно із США Україна створить Інвестиційний фонд з відбудови країни, який залучатиме глобальні інвестиції в українську державу.
Ключові положення угоди:
– Повна власність і контроль залишаються за Україною.
Всі ресурси на території України та в територіальних водах належать Україні. Саме українська держава визначає, де і що видобувати. Надра залишаються в українській власності — це закріплено угодою.
– Рівноправне партнерство.
Фонд створюється 50/50. Управлятимуть цим Фондом дві країни. Жодна зі сторін не матиме переважливого голосу, і це відображатиме рівноправне партнерство між Україною та Сполученими Штатами.
– Національна власність захищена.
Угода не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями — вони й далі належатимуть Україні. Компанії на кшталт Укрнафти чи Енергоатому залишаються у власності держави.
– Жодних боргів.
Угода не містить згадок про будь-які боргові зобов’язання України перед США. Реалізація угоди дозволить обом країнам збільшити свій економічний потенціал завдяки рівноправній співпраці та інвестиціям.
– Угода відповідає Конституції та не змінює євроінтеграційний курс.
Документ узгоджується з національним законодавством та не суперечить жодним міжнародним зобов’язанням України. Важливо, що угода стане сигналом і для інших світових гравців, що з Україною надійно співпрацювати довгостроково – на десятиліття.
– Фонд наповнюватиметься доходами виключно з нових ліцензій.
Йдеться про 50 відсотків коштів від нових ліцензій на проєкти у сфері критичних матеріалів та нафти й газу, що надходитимуть до бюджету після створення Фонду. Доходи від уже розпочатих проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду. В угоді йдеться про подальшу стратегічну співпрацю.
– Законодавчі зміни — лише точкові.
Для функціонування Фонду передбачено лише внесення змін до бюджетного кодексу. Саму ж Угоду має ратифікувати Верховна Рада.
– США допоможуть залучати додаткові інвестиції та технології.
Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме Україні залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують боротьбу проти російського ворога. Передача й розвиток технологій — важлива частина Угоди, яка передбачає не лише інвестиції, але й інновації.
– Угода надає податкові гарантії
Доходи та внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні, щоб інвестування дало якнайбільші результати.
Міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, як працюватиме Фонд.
“США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою — наприклад, системами ППО для України.
Україна вносить 50% доходів державного бюджету від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Україна також може робити додаткові внески окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне. Йдеться про співпрацю на десятиліття вперед.
Далі Фонд інвестує у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти й газу, а також в супутню інфраструктуру чи перероблення. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно. Важливо, що Фонд може інвестувати виключно в Україну.
Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну — у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково”, – написала міністерка економіки.
Також, вона додала, що версія угоди передбачає взаємовигідні умови для обох держав.
“Це Угода в якій США відзначають своє прагнення сприяти досягненню довгострокового миру в Україні та визнають вклад, який Україна зробила у глобальну безпеку, відмовившись від ядерного арсеналу. Угода в якій США відзначають свою відданість питанням української безпеки, відновлення і реконструкції”, – резюмували Свириденко.
Коментуючи укладену з Україною угоду, президент США Дональд Трамп заявив, що вона передбачає американцям вигоду, яка значно перевершує вкладені гроші.
“Ми уклали угоду, в рамках якої теоретично отримуємо набагато більше, ніж $350 млрд. Це також добре для України, тому що американська присутність на місцях видобутку допоможе захистити країну і запобігти втручанню зловмисників у райони, де будуть проводитися роботи”, – заявив Трамп в ефірі NewsNation.
Дональд Трамп також додав, що саме таку суму його попередник Джо Байден виділив Україні в якості військової допомоги.

Позаштатний кореспондент Бессарабії ІНФОРМ
Хотілося б знати деталі: що саме і кому ми тепер “відкрили”? Природні ресурси — це стратегічне багатство держави!
Угода вигідна для США — це вже прозвучало.
Пипец, сотни тысяч убиты, сотни тысяч инвалиды и всё доя того что бы распродать страну!!!! Зачем тогда воевали?!!!!
Так не распродавай, друже. Воюй до последнего. Только сам. Не в комментариях в интернете. Тогда вопросов нет. А то слабоватый базар получается.
Вопрос звучит так, будто это Украина начинала войну.
А все стОящее и так давно продано, доверяй делам, ага…
Бумажка же сия – лишь для того, чтоб Трампуле хоть что-нибудь продемонстрировать толпе, на него уповавшей…
Только после того как покажут соглашение поймём кто выигрыше! Как и думал в начале войны они (гаранты) разделять Украину на 2 части как Корею . И конечно выигрыше те кто с Америкой будет . Пример:северная Корея и бывший ГДР!
Контракт с США в принципе не носит никаких негативных последствий для Украины. Он вряд-ли принесёт какую либо пользу как ей, так и США. Для Трампа данная “сделка” всего лишь возможность показать американцам насколько он “великий переговорщик”. А вот то, во что превратились США за последние три месяца – это катастрофа. И для Украины и для, в первую очередь, самих США.
Поздравляю, теперь Украина колония
Так получается… шутки про про Украину как колонию США, теперь уже и не шутки
Восхищаюсь Зеленским! Браво!👏
Рашка во всю готовится к параду и поэтому бомбит мирные города. Деды в гробу переворачиваются от происходящего… асвабадители…